K čemu může posloužit úvěr na bydlení?

Úvěr na bydlení nabízí dnes již mnoho společností
JamesDeMers / Pixabay

Bydlet chce každý z nás. Všichni ale nemáme stejné sny, jelikož někdo sní o bytě, jiný o velkém domě, jiný třeba zase o příjemné a moderní dřevostavbě. Důležité však není to, o čem sníme, ale jak si sny splnit. Jenom málokdo má našetřeno tolik, aby skutečně mohl danou nemovitost postavit nebo koupit z vlastních úspor. V takovém případě je třeba vzít si úvěr na bydlení. Ten ale nemusí být spojený nutně jenom s pořízením nemovitosti, jelikož dnes jsou v bankovním i nebankovním segmentu možnosti mnohem větší. Pojďme se na ně podívat.

Úvěr na bydlení pomůže i v případě rekonstrukce

Pokud stále zůstaneme u nemovitosti, tedy konkrétně stavby jako takové, rozhodně musíme říci, že její koupě nebo postavení není vše. Peníze nám mohou být poskytnuty i na zcela jiný účel, kterým je rekonstrukce. A to jak na kupovaný byt a dům, tak i na nemovitost, kterou již vlastníme dlouhodobě a žijeme v ní. Pod slovem rekonstrukce se samozřejmě může skrývat řada různých postupů a možností. Shrneme-li ty nejznámější, potom se jedná o tyto:

  • Možnost zateplování naší nemovitosti
  • Možnost stavebních úprav celého bytu
  • Možnost rekonstruovat jenom konkrétní místnost

Samozřejmě při využití tohoto konkrétního úvěru byste měli dbát i na to, že bude třeba daný účel konkrétně dokládat. Tedy že budete bance, nebo nebankovní společnosti dokládat faktury za materiál, ale stejně tak i za práci.

Peníze lze využít i na koupi vybavení

Velmi oblíbenou možností, jak může být úvěr na bydlení také čerpán, je třeba varianta, kdy si za něho chceme pořídit vybavení našeho bytu. I zde je škála možností více než široká. Můžete být třeba konkrétní nábytek, stejně jako to mohou být spotřebiče, nebo také elektronika. Zkrátka vše, co v našem domově máme a užíváme, může být v rámci tohoto úvěru financováno. Zapomínat ale nesmíme na to, že i zde je třeba dokládat konkrétní faktury, nebo účtenky z obchodů.

Jaké má tento účelový úvěr výhody?

Tím prvním pozitivem je určitě všestrannost a flexibilita daného úvěru. Například Raiffeisen Stavební spořitelna v tomto směru uvádí: „S našimi flexibilními úvěry na bydlení můžete jednoduše financovat nejen rekonstrukci či modernizaci, ale také pořízení nového domu či bytu. Potřebné peníze u nás získáte bez dlouhého čekání a úvěr můžete čerpat jednorázově i postupně až po dobu 2 let.“

Dalším pozitivem je ale také nízký úrok. Je to dáno nejenom tím, že se jedná o úvěr účelový, ale také tím, že konkrétní kupované věci souvisí s vaší nemovitostí a jejím vybavením. Tím má banka více jistot, které jsou spojeny s vaší bonitou. Posledním pozitivem je dnes také celková dostupnost. Jak jsme zmínili, daný úvěr nabídnou nebankovní společnosti, ale i banky. Pokud bychom však měli být konkrétní, logicky doporučujeme druhou možnost. Ta je z hlediska úrokových sazeb mnohem výhodnější.

You may also like...