I problémový klient si může půjčit, někdy je ale lepší problém nejdříve řešit

Puurchantal / Pixabay

Stát se problémovým klientem pro banky není zase až tak těžké, stačí záznam v z registru dlužníků, neschopnost doložit příjem nebo nízká bonita hlavně v důsledku vysokých nákladů na domácnost.

Dostat se do některého z registrů  (SOLUS, CBCB, BRKI, NRKI…) taky můžete snadno a trvá obvykle hodně dlouho, než vás z něj vymažou. Stačí pár pozdních splátek úvěru, faktury za telefon nebo energie, registry jsou totiž přístupné nejen pro finanční společnosti, informace o klientech tam zadávají i mobilní operátoři a dodavatelé energií.

Při zápisu v registru dlužníků půjčí nebankovní sektor

Jestli si chcete za takové situace opravdu půjčit, je nutné obrátit se na nebankovní instituce, protože většina z nich nebere zápis v registru dlužníků za nejdůležitější kritérium při posuzování žadatele, zvlášť pokud je jen jeden a vy ho v žádosti nezatajíte. Můžete si půjčit nižší částku na krátkou dobu (půjčka před výplatou), získat střednědobou půjčku, nebo si půjčit i velkou částku peněz, pokud máte vhodnou nemovitost k zajištění úvěru a chcete riskovat případnou platební neschopnost a tím i možnost ztráty nemovitosti.

Příklady půjček pro problémové klienty se zápisem v registru:

Krátkodobé:

  • Ferratum (až 10 000 Kč na 45 dní)
  • Půjčka7.cz (až 15 000 Kč na 28 dní)
  • Kredito24 (až 20 000 Kč na 30 dní)

Střednědobé:

  • Provident (max. 130 000 Kč na 2 roky)
  • Zaimo.cz (max. 108 000 Kč na 4 roky)
  • Pronto půjčka (max. 100 000 Kč na 4 roky)

Dlouhodobé se zástavou:

  • Acema (až 5 000 000. Kč na 20 let)
  • Vitacredit (až 1 880 000 Kč na 20 let)
  • Finmoney (až 5 000 000 Kč na 20 let)

Půjčky bez doložení příjmů

Jestliže je vaším problémem skutečnost, že nemůžete doložit celý svůj příjem nebo jste podnikatel, co se snaží investovat do rozšíření podniku a má tak doložitelný jen nízký zisk, můžete se obrátit na nebankovní společnosti, které poskytují půjčky i bez doložení příjmu. Jsou to například Cetelem, Home Credit, Zaimo nebo Smart půjčka, které můžete splácet delší dobu, takže nezatíží tolik měsíční rozpočet. Také všechny půjčky do výplaty jsou v rámci rychlého vyřízení bez dokládání příjmu.

moritz320 / Pixabay

Jak si zlepšit bonitu

Jestli jsou vaše měsíční výdaje příliš vysoké, půjčka by mohla situaci ještě zhoršit, proto je důležité rozpočet analyzovat a seškrtat náklady, kde to jen půjde. Ušetřit můžete například změnou mobilního tarifu nebo i operátora, pokud platíte zbytečně moc za telefony, stejně tak je dobré srovnat si ceny za energie u různých dodavatelů. Snížit výdaje na domácnost můžete promyšleným nakupováním jen nezbytných věcí. Často je nutné najít si druhý zdroj příjmů, když výdaje snížit nejdou.

Jestli důvodem vysokých měsíčních nákladů jsou platby půjček a kreditních karet, je čas na refinancování. Výhodou je nejen měsíční úspora a sloučení vše pod jednu splátku, často banka, která vám refinancování schválí, vám ještě zvýší kredit a vy získáte i potřebnou hotovost.

Banky, které vám refinancují půjčky s úrokem pod 6 %

BANKA MAX. ČÁSTKA SPLATNOST ÚROK
UniCredit Bank Sloučení úvěrů 1 000 000 Kč 12 – 96 měsíců 4,90 %
ČSOB Flexi konsolidace 800 000 Kč 12 – 96 měsíců 5,90 %
Sberbank FÉR konsolidace 1 000 000 Kč 24 – 120 měsíců 5,99 %

You may also like...