Fio banka

FIO bankaFio banka patří mezi české banky, které se zaměřují na investice do cenných papírů a dále poskytují bankovní služby pro fyzické osoby i podnikatele. Velkou výhodou jsou služby bez poplatků, což oceňuje stále více klientů.

Kdo se chce stát klientem Fio banky, může se dostavit na jednu z poboček, nebo založí smlouvu odkudkoliv pomocí kurýra. Fio banka existuje už dvacet let a stává se stále oblíbenější finanční institucí. Fio banka má v nabídce běžné účty bez poplatků, spořící účty, hypotéky a úvěry pro fyzické osoby. S Fio bankou si můžete troufnout zavítat i do investic na burze a do obchodů s cennými papíry.

API Bankovnictví od Fio banky

Fio API Bankovnictví se zabývá strojovým zpracováváním pohybů a výpisů účtů. Okamžitě máte k dispozici přehled o dění na na vašich účtech.

Platební styk od Fio banky
Platby z Fio banky jsou prováděny v rámci stejné banky okamžitě. Odchozí a příchozí platby v České republice a mezi ČR – SR se provádějí bez poplatků. V rámci eurozóny získají klienti  výhodné poplatky za platby – aktuálně příchozí 1 EUR a odchozí 2 EUR.

Bankovní účty od Fio banky

Běžné účty se u Fio zakládají bez bankovních poplatků. Jedná se jak o účty pro fyzické osoby, tak pro podnikatele. Novinkou je možnost zřízení transparentního účtu. Fio banka vede také  běžné účty v cizích měnách – v EUR, USD, GBP, PLN a HUF. U běžného účtu musí být ponechán minimální vklad 100 Kč. Stokoruna je také požadována jako minimální zůstatek.

Fio transparentní účet je speciální účet s poskytováním detailních informací ohledně transakcí. Je vhodný především pro různé fondy, nadace, občanská sdružení apod.

Úvěry od Fio banky

Chcete půjčit peníze? Fio banka má v nabídce zřízení kontokorentu, úvěru na obchodování s cennými papíry i na peníze pro podnikání. Nechybí ani možnost si sjednat hypotéku. Kontokorenty se u Fio poskytují až do výše 50 000 Kč s výhodným úročením. Nepotřebují se ručitelé a peníze lze použít dle libosti.

Spoření – Fio banka

Pro zhodnocení vašich volných finančních prostředků si lze založit spořící účet Fio konto nebo termínovaný vklad. Spořicí účet Fio konto pro fyzické osoby je úročen sazbou 0,5 %. Minimální zůstatek musí být na účtu 100 Kč. Spořící účet můžete kdykoliv vybrat či ho naopak zásobit dalšími částkami peněz. Termínovaný vklad s obnovou nabízí vyšší úroky v rámci předem stanovené doby. V případě, že chcete navýšit vklad, můžete tak učinit jen k datu obnovy. Minimální zůstatek je stanoven na 3 000 Kč.

Internetbanking a platební karty od Fio banky
Fio banka má pro své klienty připraveno funkční a snadné internetové bankovnictví s mnoha službami bez poplatků. Ke svým účtům získáte také různé druhy platebních karet, včetně bezkontaktních. Smartbanking od Fio banky vám dovolí správu účtu pomocí chytrého telefonu odkudkoliv a kdykoliv zdarma.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..