Rychlé půjčky pro problémové klienty

Rychlé půjčky pro problémové klienty
Gadini / Pixabay

Do nedávna neměli nebonitní klienti, zadlužené fyzické osoby či osoby bez trvalého příjmu možnost získat peníze, které potřebují na splácení složenek a hrazení veškerých závazků. Před pár lety se však na český trh dostaly nebankovní společnosti se svými nebankovními půjčkami, které jsou zaměřené právě na tento typ žadatelů. V současnosti si tedy mohou půjčit i problémoví klienti, kterým nebankovní společnost poskytne oporu v nelehké době.

V tomto článku se na rychlé půjčky pro problémové klienty podíváme podrobněji. Zaměříme se na její specifika, výhody a hlavně možné nevýhody i rizika, která by mohla problémové klienty ohrozit.

Specifika rychlé půjčky pro problémové klienty

Rychlé půjčky pro problémové klienty jsou poskytovány nebankovními společnostmi. Mezi hlavní rysy rychlé půjčky pro problémové klienty patří samozřejmě jejich dostupnost. Důvodem dostupnosti půjčky a možnosti poskytovat půjčky i problémovým klientům je jejich neprověřování a hlavně neprověřování jejich bonity, schopnosti splácet či zadluženosti (bez dokládání příjmu a nahlížení do registru dlužníků).
Dalším specifikem je rychlost vyřízení a možnost online sjednání. Díky způsobu sjednání a neprověřování klienta není nutné věnovat tolik práce administrativě.

  • Možnost získat peníze bez doložení příjmu
  • Menší peněžité sumy (většinou do 5 000 Kč)
  • Kratší doba splatnosti (většinou do 30 dní)
  • Možnost online sjednání
  • Rychlé vyřízení (peníze do pár minut na vašem bankovním účtu)

Pro koho jsou rychlé půjčky určené?

S rychlou půjčkou pro problémové klienty si samozřejmě může půjčit kdokoli. Jsou určené pro co nejširší okruh osob, například pro maminky na mateřské dovolené, studenty, seniory či nezaměstnané. Jak již z názvu vyplývá, půjčky jsou určeny hlavně pro problémové klienty, jako jsou zadlužené fyzické osoby nebo osoby bez trvalého příjmu, mnohdy i osoby se záznamem v trestním rejstříku. To vše je dáno výše zmíněnou dostupností a důvody této dostupnosti.

Výhody rychlé půjčky pro problémové klienty

Mezi výhody rychlé půjčky pro problémové klienty:

  • Dostupnost (nenahlížení do registru dlužníků a nedokládání příjmu)
  • Rychlost vyřízení (do pár minut až hodin od odeslání žádosti o půjčku)
  • Online sjednání
  • Bez dokládání účelu půjčky
  • Bez ručitele a jiného zajištění

Nevýhody a možná rizika rychlé půjčky pro problémové klienty

Jednou z možných nevýhod rychlých půjček pro problémové klienty jsou vyšší úroky, než s jakými se setkáte u bankovních společností. Větší problém však spočívá v možných rizicích půjčky pro problémové klienty. Klienti, kteří již jsou zadlužení nebo kteří nemají trvalý příjem, mohou doplatit na nesplácení půjčky. Je u nich větší pravděpodobnost, že půjčku nesplatí než u prověřených klientů.

Proto si dejte větší pozor na řádné splácení.

You may also like...