Půjčka v insolvenci

Půjčka v insolvenci je velkým lákadlem

Každému z nás by se mohlo jednou přihodit, že mu dojdou peníze těsně před výplatou, že bude muset hradit náklady na léčení či se dostaneme do jiné tíživé finanční situace. Řekněme si narovinu, že jeden trn v patě se dá ještě vytáhnout a ránu zalepit náplastí v podobě půjčky, ať už bankovní či nebankovní.

dyž se však tato situace stane vícekrát nebo se v průběhu splatnosti první půjčky dostaneme do velkých problémů, může se stát, že se dostaneme do situaci, kdy nebudeme schopni splácet svoje vlastní finanční závazky. Jenže jak takovou situaci vyřešit?

Ještě v nedávných letech byli lidé, kteří se dostali do insolvence, odkázáni na milost a nemilost sami sobě, svým dluhům a věřitelům. Kdo by také půjčil někomu, kdo není schopen svoje závazky splácet. Peněžní ústavy přece nepůjčují ze soucitu, ale kvůli svému podnikatelskému záměru vydělávat peníze na naší potřebě po penězích. V poslední době se však na trhu objevili i společnosti, které půjčí i lidem v insolvenci. Někomu z vás se tento typ půjčky může zdát jako milosrdný počin plný pochopení, jiným jako podvod anebo jako bláznovství někoho, kdo půjčí zadluženému a neschopnému splácet.
Pojďme se proto podívat, jaká je vlastně pravda? Jaké jsou výhody i nevýhody této půjčky a kdo půjčku v insolvenci poskytuje?

Půjčka v insolvenci aneb nejde o podvod?

Půjčka v insolvenci není podvodem. Jde o skutečnou půjčku, kterou poskytují nebankovní společnosti. Ty totiž mohou díky svým podmínkám kladeným na žadatele půjčovat široké škále osob. Žadatel totiž musí splňovat jen:

  • Dosahovat potřebné věkové hranice (většinou 18 let)
  • Často musí mít i bydliště na území ČR či zde mít aspoň pracovní povolení
  • Mnohdy bývá podmínkou i vlastnictví bankovního účtu

Nebankovní společnosti nenahlížejí do registru a tím pádem mohou půjčku poskytnout i osobě v insolvenci. Jde samozřejmě o menší částky s kratší dobou splatnosti. Půjčky jsou velmi podobné klasickým rychlým nebankovním půjčkám.

Půjčka v insolvenci a její výhody

Jak již bylo řečeno, půjčka v insolvenci toho má hodně společného s rychlou nebankovní půjčkou, protože jde v podstatě o jeden z typů rychlé nebankovní půjčky. A proto má půjčka v insolvenci převážně stejné výhody jako rychlá nebankovní půjčka.
Mezi největší výhodu patří dostupnost půjčky, díky které na ni dosáhne snad každý žadatel, který o půjčku požádá. Důvodem dostupnosti půjčky a také důvodem, proč vám někdo půjčí, i když jste v insolvenci, je nenahlížení do registru dlužníků a celkově neověřování bonity klienta, jeho zadluženosti a schopnosti splácet.
Mezi další výhody patří:

  • Rychlost sjednání
  • Sjednání online
  • Bez uvádění účelu půjčky
  • Bez ručení a jiného zajištění

Nevýhody půjčky

Hlavní nevýhodou půjčky je samozřejmě zadlužení klienta a jeho neschopnost splácet. Pokud si člověk vezme půjčku, i když je v insolvenci, musí o to více dbát na dodržování splatnosti. Nesplácení je totiž sankcionováno nemalými pokutami. Půjčka v insolvenci je také spojená s větším úrokem.

Rychlé finanční půjčky nabízí třeba i Click Credit. Žádost lze podat i online a peníze dostanete během několika málo minut.

Půjčka v insolvenci je velkým lákadlem a zdá se být i vhodným řešením, náročné situace žadatele. Základem je však nedostat se do začarovaného kruhu, a proto více dbát na dodržování doby splatnosti.

You may also like...