Okamžitá půjčka pro dlužníky

Okamžitá půjčka pro problémové klienty
AlexanderStein / Pixabay

Nebankovní společnosti, které přišly na český trh před pár lety, začaly poskytovat rychlé a dostupné půjčky. Díky nim mohou na peníze dosáhnout i nebonitní klienti, nezaměstnaní či dlužníci. Samozřejmě si velké množství lidí klade otázku, zdali je dobrý nápad půjčovat zadluženým fyzickým osobám, u kterých je přeci jasné, že již jednou prokázaly svoji neschopnost splácet. Na druhou stranu je nutné si uvědomit, že do registru dlužníků můžete být zapsáni i po nezaplacení jedné faktury či jedné měsíční splátky. Otázkou pak spíše je, zdali jste skutečný dlužník a zdali má registr dlužníků SOLUS nějakou prokazatelnou hodnotu.

V takových případech je postavení nebankovních společností na českém trhu důležité, neboť díky nim dosáhnou na půjčku všichni, kteří peníze potřebují, ale kterým by bankovní instituce půjčku neposkytly.

Pojďme se tedy na okamžitou půjčku pro dlužníky podívat blížeji. Jaké jsou její výhody, nevýhody či možná rizika?

Okamžitá půjčka pro dlužníky od nebankovní společnosti

Důvodem, proč banka dlužníkovi nepůjčí, je to, že banky si své potenciální klienty vždy ověřují, požadují doložení příjmu a nahlížejí do registru dlužníků. Ověřování klienta slouží jako ochrana věřitelských firem. Aby tedy mohly nebankovní společnosti poskytovat půjčky bez ochrany v podobě ověřování klienta, musejí mít samozřejmě jinou ochranu.

Nebankovní společnosti sice do registru dlužníků nenahlížejí, stejně tak jako nepožadují doložení příjmu či ručení, ale na místo toho se chrání vyšším úrokem a nemalými sankcemi za nesplácení půjčky.

Výhody okamžité půjčky pro dlužníky

Hlavní a nespornou výhodou okamžité půjčky pro dlužníky je samotná možnost fyzických osob získat peníze i přesto, že jsou zapsány v registru dlužníků. V první řadě jde tedy o dostupnost tohoto typu půjčky. S první uvedenou výhodou je spjatá i další výhoda, a to rychlost vyřízení. Díky neprověřování klienta odpadá množství administrativy a díky tomu je i samotné vyřízení půjčky rychlejší. Mnohé nebankovní půjčky slibují zaslání peněz na váš účet do několika minut od zaslání žádosti o půjčku.
Mezi další výhody patří:

  • Možnost online sjednání
  • Bez dokládání účelu půjčky
  • Bez ručitele a jiného zajištění

Možná rizika okamžité půjčky pro dlužníky

Jak již bylo napsáno výše, nebankovní společnosti, které se nechrání prověřováním klienta, se musejí chránit jinými způsoby. A právě tato ochrana nebankovních společností může v kombinaci s již zadluženými a nebonitními klienty vytvářet rizikové situace pro zadlužené žadatele o půjčku. Pokud totiž nebudete svůj závazek splácet včasně a řádně, setkáte se s nemalými sankcemi a pokutami.

Které společnosti poskytují půjčku pro dlužníky?

S půjčkou pro dlužníky se setkáte téměř u každé nebankovní společnosti. Mezi ty ověřené společnosti, které tuto půjčku poskytují, patří Ferratum, Smart Půjčka, Provident, Kredito24, atd.
V tomto případě je tedy na samotném dlužníkovi, aby se zamyslel nad tím, proč je do registru dlužníků zapsán a zdali by dokázal svůj nový závazek včasně a řádně splatit.

You may also like...