Spoříme s Českomoravskou stavební spořitelnou

Českomoravská stavební spořitelna
luxstorm / Pixabay

Máme-li peníze, měli bychom se je snažit zhodnocovat. To se týká i situací, kdy jich máme sice méně, ale chceme mít do budoucna poměrně zajímavé množství finančních prostředků, které ukládáme tam, kde nám porostou. Několik možností, jak lze výhodně spořit, nám v současné době nabídne Českomoravská stavební spořitelna. Pokud vás zajímají konkrétní možnosti toho, kudy se můžeme vydat, pojďme se na ně podívat. Dnes platí, že tato spořitelna nabídne tři možné varianty, kterými jsou:

Stavební spoření je základ

Pravděpodobně nejvyhledávanější a dnes zcela jistě také nejvýhodnějším produktem je určitě stavební spoření. I Českomoravská stavební spořitelna hlásí, že právě u tohoto produktu má aktuálně jevíce klientů, kteří se rozhodli zhodnocovat své volné finanční prostředky. Tím hlavním důvodem, proč se pro tuto cestu rozhodnout, je určitě kombinace úroku a také státní finanční podpory. Právě stavebko je totiž jeden z mála spořicích produktů, kde stát dává peníze. Konkrétně jsou to až 2 000 korun ročně, a to v rámci jedné konkrétní smlouvy.

Velkou výhodou u tohoto typu spoření je logicky také to, že Českomoravská stavební spořitelna nabízí i zákonnou garanci, kdy plně pojistí vklady až do 100 000 euro. S garancí však souvisí také informace o tom, že veškerý výnos je také garantovaný. Na rozdíl od rizikových investic tak máte jistotu, že to co je ujednáno ve smlouvě, to logicky také dostanete.

Co přinese Českomoravská stavební spořitelna u spoření pro děti?

Podívejme se na druhou možnost, která je nabízena. Je to již zmíněné spoření pro děti. Už název nám jasně napovídá to, že je možné tento produkt sjednat právě našim dětem. A to z toho důvodu, abychom jim mohli usnadnit start do života – aby zkrátka byly finančně zajištěné. Máte možnost jim spořit třeba na studium, stejně jako na budoucí bydlení, ale i na další výlohy. Pozitivní možností této cesty je určitě úroková sazba, která může ročně dosáhnout až hodnoty 3,5 procenta. Druhou výhodou je také to, že není problém v budoucnu na základně naspořené částky získat i zajímavý úvěr, který už si váš potomek vybere dle svých představ.

Třetí možnost je Liška plus

O co konkrétně jde? Jedná se o finanční program, které Českomoravská stavební spořitelna vytvořila spojením dvou zajímavých spořicích produktů na našem trhu. Podíváme-li se na tuto možnost detailněji, tak je o ní psáno toto konkrétně: „Zajistěte se výhodně na budoucnost. Finanční program Liška plus kombinuje výhody stavebního spoření a penzijního připojištění/doplňkového penzijního spoření, dvou produktů s příspěvky od státu.“ Jak z charakteristiky vyplývá, je to produkt, který nás může celkem dobře zabezpečit na stáří.

You may also like...