Víte, jak se snadno zbavit dluhu?

Každý z nás se může dostat do finanční tísně, v níž si bude muset půjčit. Přece jenom poplatky, které jsou spojeny s internetovým připojením, s elektřinou, s plynem či s vodou, nepočkají. Musíte rychle jednat. Jestliže potřebujete půjčit jen pár tisíc či maximálně pár desítek tisíc, měli byste si vzít nebankovní půjčku, která je oproti těm bankovním nejen rychleji vyřízená, ale taky je mnohem výhodnější. Díky tomu, že si od nebankovních institucí nemůžete půjčit stovky tisíc, nebudete mít dluh, který se s vámi potáhne desítky let (například od společnosti Rerum si můžete půjčit maximálně dvaceti tisíc korun). Ovšem pokud se stane, že si musíte půjčit víc nebo že si budete muset na splácení jedné půjčky vzít půjčku další, poradíme vám, jak se z takového dlužného koloběhu půjček dostat.

Dluh může mít skutečně každý z nás. Ještě do nynějška se však dlužníci museli smířit s nepřiměřeně vysokými úroky, které jim rostly mrknutím oka. Nyní si však dlužníci polepší – od nového roku (konkrétně od prvního lednového dne) začaly platit nové sazby, které nejen, že sníží povinné splátky, které se při osobním bankrotu musí odvádět, ale taky padne hranice minimálního dluhu, kterou doposud bylo nutné splácet.

Jednou možností, jak se zbavit dluhu, je takzvaný „osobní bankrot“.

Kdo může vyhlásit osobní bankrot?

Jestliže je situace dlužníka neúnosná, může vyhlásit takzvaný osobní bankrot, tedy je možné požádat o oddlužení. To je řešení především pro ty, kteří se octli v dluzích, ale bohužel nejsou schopni je jakkoliv splácet.

O oddlužení lze požádat tehdy, pokud máte dluh u více jak dvou věřitelů. Je nutné doložit, že nejste schopni splácet dluhy dlouhodobě. Samozřejmě vám všechny dluhy neanulují, vy však budete muset splácet jenom zlomek dluhu. Zhruba třicet procent, a to po dobu pěti let.

Podáte žádost a čekáte na schválení

To nejhorší, co je na celém procesu oddlužování, je to čekání. Když podáte žádost, je třeba vyčkat, až vám žádost o osobní bankrot schválí stát. Přes to zkrátka vlak nejede, bohužel.

You may also like...