Jak snížení měsíčních splátek? Pomůže konsolidační úvěr

Konsolidační úvěr
WerbeFabrik / Pixabay

Pojem konsolidace úvěrů jste možná už někde slyšeli. Na první pohled tento výraz může znít příliš složitě, pravda je však zcela jiná. je v podstatě shrnutí nevýhodných půjček z bank nebo nebankovních společností do jednoho velkého úvěru, jehož úkolem je klientovi přinést méně starostí a hlavně šetření finančních prostředků. A právě v současnosti, kdy jsou nejnižší úroky v historii získává konsolidační úvěr stále větší význam.

Pro koho je určen konsolidační úvěr?

Konsolidační úvěr je v úvěr, který je primárně určen pro klienty, kteří mají pokrk vysokých splátek a nevýhodných půjček, které si v minulosti vzali. Může jít o půjčky z bank, ale i nebankovních subjektů, které jsou obecně nepříznivější než ty bankovní. Samotný konsolidační úvěr ve většině případů má smysl pouze za předpokladu, pokud si ho berete z banky, případně alespoň z větší nebankovní společnosti.

Z toho vyplývá, že tento úvěr určitě není vhodný pro lidi bez stálého příjmu.

Kolik reálně můžete ušetřit díky konsolidaci nevýhodných půjček?

Díky nízkým úrokovým sazbám ECB mají klienti bank, ale i větších nebankovních společností v současnosti jedinečnou možnost získat skutečně výhodný konsolidační úvěrvýhodný konsolidační úvěr, který jim za jistých okolností může ušetřit až několik tisíc eur, které byste jinak zaplatili na vyšších úrocích a poplatcích. Samozřejmě, nejvýhodnější jsou konsolidační úvěry z bank, kde v případě zajištění nemovitostí můžete získat úrok na hranici 1,5-3% ročně.

Do jaké výšky a s jakou lhůtou splatnosti je poskytován konsolidační úvěr?

Konsolidační úvěr je poskytován v omezené výši v závislosti na tom, jakou jistotu klient poskytne. V případě úvěrů bez nutnosti ručení nemovitostí může jít o půjčku až do výše cca 25 – 30 tisíc eur, za předpokladu ručení to však může být až do 100% výše ceny nemovitosti.

Co se týče lhůty splatnosti, ta se většinou příliš neliší ani ve srovnání s bankovními a nebankovními úvěry tohoto typu. Obecně je poskytován konsolidační úvěr bez nutnosti ručení až s možností splácení až na zhruba 10 let, v případě ručení nemovitosti až s možností splácení na 30 let.

Výhody konsolidačního úvěru

  • Sjednocení nevýhodných úvěrů v jeden velký
  • Nižší úroky a menší poplatky

Nevýhody konsolidačního úvěr

  • Není vhodný pro každého

You may also like...