Online půjčky pro nezaměstnané z pohodlí domova

půjčka pro nezaměstnané
succo / Pixabay

Získat půjčku v případě, že nemáte stálý měsíční příjem nebo v případě, že nemáte možnost dokladovat váš měsíční příjem, je skutečně složité. Přesto však na našem trhu najdete i několik společností, které se zabývají i poskytováním půjčky pro nezaměstnané a to dokonce i ty, které můžete získat z pohodlí domova. Kde konkrétně můžete získat online půjčky pro nezaměstnané a za jakých podmínek?

Co jsou vlastně online půjčky pro nezaměstnané?

Online půjčky pro nezaměstnané jsou specifickým typem půjčky určené pro lidi bez stálého měsíčního příjmu, případně pro lidi, kteří nemají možnost dokladovat svůj stálý měsíční příjem. Z pohledu trhu jde o jeden z nejvíce rizikových typů půjček, což se odráží na výši úroku a výši RPSN, která je daleko vyšší než o běžných spotřebních typů úvěrů z bank nebo nebankovních společností. Mimo toho jsou však online půjčky pro nezaměstnané typické i svou dobrou dostupností a poměrně jednoduchým procesem žádosti.

Běžná online půjčka pro nezaměstnané je dostupná pouze ve vybraných nebankovních společnostech, které své služby poskytují právě i prostřednictvím internetu. Převážně jde o menší nebankovní společnosti, dostupná je však iu větších nebankovních subjektech jako je Cetelem, Ferratum a podobně.

Co potřebujete k získání online půjčky pro nezaměstnané?

K získání online půjčky pro nezaměstnané vám postačují pouze vaše osobní doklady jako je OP a doklad o trvalém bydlišti. Nezbytností je i vlastní bankovní účet, na který vám společnost odešle finanční prostředky. Podmínkou je také minimální věk 18 let.

Do jaké výšky lze získat tuto půjčku?

Většina nebankovních společností, které se zabývají poskytováním tohoto typu půjčky, svým klientům umožňují získat půjčku až do výše několika tisíc korun s lhůtou splatnosti několik týdnů, či měsíců. Z toho důvodu je možné tento typ půjčky považovat za tzv. mini půjčku (info zde), která je typická podobnou výší poskytnutých finančních prostředků a také podobnou lhůtou splatnosti, která obvykle nepřesahuje hranici půl nebo jednoho roku. Proto dobře zvažte, zda tuto půjčku skutečně potřebujete pouze na řešení krátkodobých finančních problémů, případně na koupi spotřebního zboží.

Na co si dávat pozor při online půjčce pro nezaměstnané?

Vysoká úroková sazba a vyšší RPSN není jediným rizikem, které na vás při této půjčce čeká. Určitě byste neměli zapomínat i na penále za prodlení splátek, které nejsou předmětem výšky RPSN. Jejich výšku najdete ve smlouvě, kterou vám určitě doporučujeme důkladně a s porozuměním přečíst. Vyhnete se tak případným komplikacím, zda nekalým praktikám některých společností.

Výhody online půjčky pro nezaměstnané

  • Dobrá dostupnost
  • Možnost získat finanční prostředky rychle a z pohodlí domova
  • Nízká míra byrokracie

Nevýhody online půjčky pro nezaměstnané

  • Vyšší úroková sazba a RPSN
  • Vyšší penále za prodlení splátek
  • Krátká lhůta splatnosti

You may also like...