Pronájmem bytu na Airbnb můžete vydělat slušnou částku. Jak na to?

V minulém roce se u českých hostitelů přes Airbnb ubytovalo více než milion zahraničních turistů. Průměrný výdělek činil cca 54 tisíc korun, ale ti nejaktivnější hostitelé si přišli na podstatně vyšší částky. Pokud vás napadlo, že začnete svou nemovitost také pronajímat a přilepšíte svému rozpočtu, měli byste vědět následující: krátkodobé pronajímání bytu je výnosnější než klasický dlouhodobý pronájem, ale v mnoha ohledech náročnější.

Přečtěte si: Lean Six Sigma: Green Belt Training

Na co se musíte přitom připravit?

Pronájem bydlení přes Airbnb se na první pohled jeví jako velmi snadný výdělek. Praxe je ovšem úplně jiná. V minulých letech se zformovalo velmi konkurenční prostředí a zájmu ze strany hostů se těší pouze hostitelé, kteří svou roli berou vážně. Kromě útulného bydlení na dobré adrese musíte zajistit perfektní servis. Hostům nesmí nic chybět, protože pokud ano, tak se napříště ubytují jinde a nedají vám dobrou referenci.

Z výše uvedeného je zřejmé, že se krátkodobý pronájem nemovitostí na Airbnb nese v duchu mnoha povinností. Úspěšní hostitelé své byty udržují v perfektním stavu a neponechávají nic náhodě. Údržba takto využívané nemovitosti logicky zabírá spoustu času – podstatně více než v případě dlouhodobého pronájmu, kdy se byt odevzdá do rukou nájemníků, kteří se sami starají o úklid a drobné opravy.

Profesionalizuje se, vyděláte více

Chcete své bydlení pronajímat, ale nemáte čas na vyřizování záležitostí, které s krátkodobým pronájmem na Airbnb souvisí? Zároveň toužíte po maximálním možném výnosu? Jednoduchá rada zní – najměte si na správu bytu odborníky.

Profesionální správa krátkodobého pronájmu zahrnuje vše od vyladění profilu na Airbnb přes komunikaci hosty až po home staging, úklid a opravy. Cena za správu krátkodobého pronájmu vás přitom příjemně překvapí. Koukněte se na letmeinn.cz a nechte si vypracovat kalkulaci na míru.

You may also like...