Atraktivní příležitost (nejen) pro podnikatele: Půjčka bez doložení příjmu

Rychlé půjčky pro problémové klienty
Gadini / Pixabay

Ať už nechcete nebo nemůžete doložit pravidelný zdroj příjmu, šancí na kladné posouzení žádosti o půjčku se rozhodně vzdávat nemusíte. Novela zákona o spotřebitelských úvěrech sice nově poskytovatelům půjček přímo ukládá prověřovat bonitu a příjem klienta, některé společnosti však tento proces zajistí na základě vlastních registrů a interních informací. Vy tak nemusíte složitě shánět a dokládat potvrzení od zaměstnavatele ani daňové přiznání za poslední zdaňovací období. I tento produkt má ovšem svá rizika, s nimiž je nutno počítat.

Půjčky bez doložení příjmu ve zkratce

 • Obvykle produkt nebankovních společností
 • Ideální řešení pro podnikatele nebo OSVČ
 • Poskytovatel prověřuje příjem na základě interních informací
 • Vyšší úroky oproti klasickým půjčkám
 • Kratší doba nutná pro vyřízení půjčky
 • Často možnost sjednat a vyřídit půjčku online
 • Žádná zdlouhavá administrativa a papírování
 • Bezúčelové půjčky
 • Půjčka i pro ty, které banka odmítne
 • Mírné podmínky kladného posouzení žádosti
 • Peníze poskytnuté v krátkém časovém intervalu

Výhody a přednosti půjček bez doložení příjmu

Zřejmě tou největší předností půjček bez dokládání příjmu je nepochybně kratší proces vyřízení a sjednání. Protože společnosti nemusíte dokládat potvrzení od zaměstnavatele nebo daňové přiznání, doba nutná pro vyřízení žádosti se může zkrátit až o několik dnů.

Velkou výhodou je také skutečnost, že u většiny poskytovatelů lze sjednat půjčku online prostřednictvím jednoduchého formuláře pěkně z pohodlí svého domova.

Někteří poskytovatelé půjček bez doložení příjmu navíc pracují s automatickým systémem posuzování a schvalování žádostí, čímž se opět zkracuje doba nutná pro vyřízení půjčky.

Tento typ půjček je vhodný zejména pro podnikatele nebo osoby samostatně výdělečně činné, které provádí tzv. „daňovou optimalizaci“ a skutečné příjmy nechtějí nebo z pochopitelných důvodů nemohou doložit.

Zmínit musíme také mírnější podmínky sjednání, které jsou obecně s nebankovními produkty často spojovány.

Tento typ půjček je vhodný zejména k překlenutí nepříznivé finanční situace a kratšího časového úseku. Pokud půjčku nezvládáte splácet, není problém domluvit se na odkladu splátek nebo nově nastaveném splátkovém kalendáři.

Nevýhody a rizika půjček bez doložení příjmu

S tímto produktem jsou pochopitelně spojena také určitá rizika, která je nutná brát ještě před vyřízením a sjednáním v potaz. Protože společnosti, které půjčky bez doložení příjmu poskytují, nemají v rukou prokazatelné potvrzení od vašeho zaměstnavatele či finančního úřadu, musí si riziko kompenzovat výší úroků. Ty mohou být mnohonásobně vyšší než například v bance a proto je dobré zhodnotit situaci a zvážit, zda půjčku za daných podmínek skutečně potřebujete.

Další riziko je spojeno s výběrem nesolidního poskytovatele půjčky. Vždy proto doporučujeme porovnat několik nabídek, udělat si takový malý soukromý průzkum, zapátrat v internetových diskuzích a fórech, popřípadě se zeptat ve svém okolí. Pamatujte, že nejcennější referencí je v tomto případě osobní doporučení.

Při vyřizování půjčky dopředu nic neplaťte (netýká se 1 Kč ověřovacího poplatku) a nevěřte na zázraky. Slibovaná půjčka bez úroku bude zatížena vysokými poplatky a za vše, co poskytovatel slibuje zdarma, si ve finále pěkně připlatíte.

I když se produkt tváří, že je určen i osobám, které nemají žádný nebo jen minimální příjem, nenechte se oklamat. Bez toho abyste dokázali zapůjčené finance z nějakého pravidelného zdroje splácet, vám pochopitelně nikdo nepůjčí. Proto mějte na paměti, že půjčka není vhodná pro nezaměstnané nebo osoby s nepravidelným a minimálním příjmem.

Máme pro vás 3 nejlépe hodnocené poskytovatele půjček bez dokládání příjmu:

1. Kreditech Česká republika s.r.o. – Půjčka Kredito24

V rámci půjčky Kredito24 můžete svůj rodinný rozpočet vylepšit o 1 000 až 15 000 Kč a to na dobu 1 až 30 dnů. Stačí si prostřednictvím jednoduchého formuláře nastavit částku a datum splatnosti a poté jen počkat na schválení žádosti. Půjčka Kredito24 funguje v automatickém režimu, takže žádosti jsou posuzovány 24 hodin denně, 7 dnů v týdnu. Společnost si neúčtuje žádné dočasné náklady ani poplatky a půjčka je zcela bezúčelová. (pozn. red.: Parametry z oficiálních webových stránek platné ke dni 8. 8. 2016).

2. Friendly Finance s.r.o. – Půjčka Půjčkomat

Půjčte si 500 až 10 000 Kč na 5 až 31 dnů! To vše bez dokládání příjmu, účelu využití finančních prostředků a zdlouhavého papírování. Schvalování této půjčky opět probíhá prostřednictvím automatického nástroje. Peníze jsou proto klientovi zaslány 10 minut po schválení. Pokud potřebujete peníze opravdu rychle, je Půjčkomat jasnou volbou. Společně s první půjčkou se zařadíte do speciálního věrnostního programu, díky němuž si příště můžete vypůjčit vyšší částky. (pozn. red.: Parametry z oficiálních webových stránek platné ke dni 8. 8. 2016).

3. Creamfinance Czech, s.r.o. – CreditOn půjčka

Díky CreditOn půjčce si můžete půjčit 500 až 20 000 Kč na dobu 1 až 30 dnů. To vše bez dokládání příjmu, účelu i zdlouhavé administrativy. Prostřednictvím online formuláře si navolíte parametry půjčky a ihned vidíte, kolik za půjčku ve finále zaplatíte. Žádné skryté poplatky a peníze do několika minut od schválení. Půjčka je poskytována i bez ručitele a zástavy. V případě problémů navíc můžete splatnost půjčky odložit o jeden až třicet dalších dnů. (pozn. red.: Parametry z oficiálních webových stránek platné ke dni 8. 8. 2016).

Máte zkušenosti s půjčkou bez dokládání příjmů? Podělte se o ně v komentářích pod tímto článkem!

You may also like...