Půjčka rychle

Půjčka rychle
Hebi65 / Pixabay

Trend rychlých půjček v současnosti velmi narůstá na oblibě. Před pár lety se o rychlých úvěrech tvrdilo, že jsou sice rychlé, ale na druhou stranu drahé. V dnešní době je tomu jinak. Nátlakem trhu a v konkurenčním boji nebankovních společností a bankovních institucí se snaží oba dva typy věřitelských společností svými nabídkami vyrovnat a díky svým přednostem, kterými se nebankovní rychlé půjčky liší od těch bankovních, nevzrůstá jenom jejich obliba, ale zároveň klesá i jejich cena.

Ptáme se za vás: Jakými vlastnostmi a parametry se rychlé půjčky vyznačují v současnosti? Vyplatí se, či bychom se jim měli raději vyhnout?

V našem článku se zaměříme na téma půjčka rychle, podíváme se na vlastností tohoto typu půjčky, na její výhody i možné nevýhody.

Vlastnosti rychlé půjčky

Prvním rysem, na který upozorníme hned ze začátku, je, že rychlé půjčky jsou poskytovány nebankovními společnostmi. Pak je v podstatě jedno, s jakou nebankovní společností se na trhu setkáte, typ rychlých půjček je charakteristický velmi podobnými vlastnostmi. Většina těchto půjček se chová stejně, ať už v ohledu na jejich základní parametry či výhody, tak i s ohledem na podmínky kladené na žadatele.

Základní vlastnost samozřejmě odpovídá názvu půjčky a je jí tedy rychlost. Díky tomu, že nebankovní společnosti na žadatele o půjčku nekladou velké požadavky a nevyžadují dokládání velké množství administrativy, mohou být půjčky poskytovány rychle a peníze vám mohou na účtu přistát již do několika minut od schválení žádosti.

S výše uvedenou informací samozřejmě souvisí i dostupnost půjčky. Většina nebankovních společností nepožaduje dokládání příjmu a ani nenahlíží do registru dlužníků. Díky tomu můžou být rychlé půjčky poskytovány i problémovým klientům. Záleží však na tom, jakou nebankovní společnost si vyberete a kolik daná společnost půjčuje. Pokud zvolíte klasickou rychlou půjčku (Ferratum, Kredito24, Smart půjčka, atd.), se kterou dosáhnete cca od 500 Kč až na 10 000 Kč, nebude po vás požadováno téměř nic. Pokud však narazíte na větší nebankovní půjčky (Provident, Home Credit nebo BB půjčka, které vám poskytnou až 150 000 Kč), může po vás daná společnost požadovat i doložení příjmu či sama nahlédne do registru dlužníků.

Půjčka rychle a její výhody

  • Rychlost
  • Snadná dostupnost
  • Bez nahlížení do registru dlužníků
  • Bez dokládání příjmu
  • Bez skrytých poplatků
  • Možnost předčasného splacení bez poplatků

Půjčka rychle a její nevýhody

  • Vyšší úroky než u bankovní půjčky
  • Sankce za případné nesplácení

Rychlé půjčky se samozřejmě zdají být velmi lákavé a neodolatelné, jako vždy je tu však „háček“. Problém totiž spočívá v okruhu žadatelů o půjčku a v jejich úsudku. Pokud si zadlužený žadatel, který nemá stálý příjem, zažádá o půjčku, aby měl z čeho žít, může rychle narazit na tvrdou zeď. Tou zdí jsou vysoké sankce za nesplácení půjčky a u mnohých společností i případné vymáhání dluhu.

You may also like...