Půjčka pro seniory

Půjčka pro seniory
takazart / Pixabay

Většina bankovních institucí poskytuje půjčky jen mladým, perspektivním a bonitním klientům. Sice je to nadneseně řečeno, ale z pohledu seniora by se to mohlo tak zdát. Vždyť jemu banka většinou nepůjčí. Jenže i lidé starší 65 lety se mohou občas dostat do tíživé finanční situace i oni občas potřebují vyřešit nějakou opravu elektrospotřebiče nebo nákup dárků pro vnoučata. Ale kde si mají půjčit?

Dnešní trh se však začíná postupně měnit, a přestože banky seniorům nerady půjčují, některé už jim půjčovat začínají. Dokonce vzniká i nabídka nebankovních půjček pro seniory. Dřívější názor, že důchodce není výdělečně činný, a proto mu nemohou věřitelské společnosti půjčit, je dnes nahrazován názorem, že důchodce přeci má zajištěný stabilní a pravidelný měsíční příjem v podobě důchodu.
A proto se senioři stávají atraktivními klienty, kterým banky i nebankovní společnosti rády půjčí.

V našem článku se podíváme na to, jaké jsou jejich parametry? Na co bychom si při jejich sjednávání měli dát pozor?

Půjčka pro seniory bankovní, či nebankovní. To je to, oč tu běží

Finanční trh je nyní rozdělen na dva protipóly: banky a nebankovní společnosti. Stále platí pravidlo, že půjčky u první uvedené poloviny, u bank, jsou výhodnější (co se úrokové sazby týče) a méně rizikové. Na druhou stranu všichni víme, že získat půjčku od banky je tvrdý oříšek, který je tím více tvrdší, čím méně bonitní jste. Pro zadlužené a nezaměstnané, matky na mateřské a seniory pak bývá tento oříšek naprosto nemožné rozlousknout. Banky si totiž své klienty prověřují.

Čtěte o tom, jakým nebezpečím mohou být předváděcí akce pro seniory.

Nebankovní společnosti si klienty neprověřují, a tak u nich mají senioři větší úspěch. To však může být jen klamný dojem, protože i nebankovní společnosti mají své podmínky kladené na žadatele. Mezi tyto podmínky patří věk, a tak mohou nebankovní společnosti často poskytovat jen klientům do 60 let.

Společné parametry půjčky pro seniory

Typickými parametry půjček pro seniory jsou:

  • Půjčka pro seniory v řádu několika tisíc (500 Kč až 5 000 Kč, apod.)
  • Neomezený věk žadatele (jinak by se půjčka nemohla jmenovat půjčka pro seniory)
  • Sjednání: online, telefonicky či osobní schůzkou

Jaká banka půjčí seniorům?

Seniorům, kteří nemají záznam v registru dlužníků, jsou občany ČR a mají pravidelný důchod, půjčí například Česká spořitelna, ČSOB, Komerční banka nebo GE Money Bank.

Jaká nebankovní společnost půjčí seniorům?

Seniorům půjčí i HomeCredit, Provident nebo Cofidis a mnoho dalších.

You may also like...