Je Zaimo půjčka podvod?

Je Zaimo půjčka podvod?
Je Zaimo půjčka podvod?

S nedávným příchodem nebankovních půjček se začalo hodně polemizovat nad jejich důvěryhodností. Lidé si kladou otázky, zdali jde o podvod či nikoliv. Jednou z diskutovaných půjček je Zaimo půjčka. Slovo podvod bylo v souvislosti s nebankovními půjčkami již tolikráte skloňované, že je potřeba se podívat, zdali jde skutečně o podvod či o neobjektivní kritiku.

V tomto článku se zaměříme na výše uvedenou půjčku a zodpovíme si nejen otázku, zdali je Zaimo půjčka podvod, ale také proč je jako podvod vnímána.

Specifika půjčky Zaimo.cz

V první řadě si stručně shrňme specifika Zaimo půjčky:

 • Výše půjčky: 1 000 až 25 000 Kč
 • Splatnost: 1 až 12 měsíců
 • Možnost vyplacení: Bankovní účet
 • Možnost sjednání: Online, nutná registrace na webu
 • Poplatek: verifikační poplatek 1 Kč
 • Poskytovatel: Kredito24 Česká republika s.r.o.

Proč je Zaimo půjčka vnímána jako podvod?

V první řadě se podívejme na otázku, zdali je Zaimo půjčka podvod. Budete se vám to zdát možná ukvapené, ale narovinu vám musíme říci, že Zaimo půjčka není podvod. Aby si člověk mohl tuto zodpovědět, musí se prvně podívat na její dílčí podotázky. Tak zaprvé kdo je poskytovatelem půjčky, zadruhé možnost sjednání, zatřetí podmínky kladené na žadatele a samozřejmě existenci verifikačního poplatku.
Na těchto dílčích otázkách si nejenže ukážeme, zdali je půjčka podvod či nikoliv, ale také proč ji lidé jako podvod hodnotí. Víceméně by se dalo říci, že argumenty, proč je daná půjčka podvod, jsou u všech nebankovních půjček stejné a mnohdy jsou i stejně nepochopitelné.

Důvěryhodnost společnosti

Jedním z prvních argumentů, proč jde o podvod, je nedůvěryhodnost společnosti či jména společnosti. Zaimo půjčku však poskytuje Kredito24 Česká republika s.r.o., která je českou pobočkou německé společnosti Kreditech SSL HoldingGmbH. Jak jste možná mnozí poznali, jde tedy o druhou půjčku, kterou poskytuje Kredito24. První z půjček této společnosti je pro jejich název typická půjčka Kredito24.

Jde tedy o léty prověřenou a nadnárodní společnost, která své služby poskytuje v mnoha zemích. Není tedy důvod myslet si, že jde o společnost, která vznikla pouze jako název bez zaměstnanců a bez sídla.

Možnost online sjednání a nedůvěryhodnost z něj pramenící

Lidé mají v dnešní době stále z online sjednávání strach, a to ať už jde o online nakupování v e-shopech, natož online sjednání půjčky. Online sjednání je však pro dnešní dobu naprosto typické a namísto sporné věci jde o nespornou výhodu rychlých půjček, které díky tomu mohou být rychlé, bezproblémové a anonymní. Tato anonymita je navíc spojená s dalším bodem.

Nedůvěryhodnost pramenící z nenáročných podmínek kladených na žadatele

Lidé nebankovním půjčkám, taktéž Zaimo půjčce vyčítají nenáročné podmínky kladené na žadatele. Jednoduše řečeno je jím trnem v oku neprověřování klienta, nenahlížení do registru dlužníků a nepožadování doložení příjmu.

Mezi základní podmínky Zaimo půjčky patří:

 • Trvalý pobyt v České republice
 • Věk: minimální věk 18 let
 • Vlastnictví bankovního účtu nebo dispozičních práv k němu
 • Vlastní e-mailovou adresa
 • Aktivní připojení k mobilní síti
Nedůvěryhodnost verifikačního poplatku

U Zaimo půjčky je vyžadováno zaslání verifikačního poplatku ve výši 1 Kč, která slouží k ověření účtu klienta. Jednoduše řečeno, kdyby šlo o podvod a někdo chtěl na verifikačních poplatcích vydělávat, nenastaví jej ve výši pouhé koruny.
Nedůvěra, kritika a osočování Zaimo půjčky z podvodu většinou pramení v nepročtení podmínek půjčky, nezjištění si podstatných informací (poplatky, výše splátek, sankce) a také v nenadálém sankcionování v případě neplacení. Tomu všemu se však dá zabránit pečlivým pročítáním podmínek.

You may also like...