U nebankovních půjček pro dlužníky si dávejte pozor

Pijon / Pixabay

Nebankovních půjček najdeme na našem trhu na několik desítek. To může být pro mnohé dobrá zpráva, jelikož mají přirozeně možnost půjčit si peníze nejenom jednoduše, ale také rychle. Na druhou stranu nezapomínejme na to, že to může být také informace negativní. A to proto, že si můžete často půjčit i ve chvíli, kdy není jistota, že se nedostanete do finančních problémů. Podívejme se společně na to, co je dobré při žádosti o půjčku zohlednit.

Myslete na to, zda půjčku vůbec potřebujete

Mnoho lidí se v současné době zadlužuje v podstatě bezdůvodně. Pokud se podíváme konkrétněji, tak si berou půjčky, které jsou využité třeba na:

  •          Nákup dovolené
  •          Nákup vánočních a jiných dárků
  •          Na kosmetické zákroky

Výše jsme uvedli jenom zlomek v podstatě nepotřebných věcí, kvůli kterým bychom se neměli zadlužovat. Proto byste si i vy měli před žádostí jasně uvědomit, zda půjčky nebankovní opravdu budete potřebovat, nebo zda se bez půjčených peněz obejdete. Vždy pamatujte na to, že půjčka je závazek i na několik dlouhých let. Pokud už si ji vzít, tak třeba na věci spojené s vaším bytem nebo domem, nebo s nutností pořízení dopravního prostředku, který vaše rodina potřebuje k osobnímu i pracovnímu životu.

Zvládnete peníze skutečně splácet?

Co dále si musíme při žádosti uvědomit? Určitě to, zda peníze zvládnete nebo nezvládnete splácet. Mnoho půjček je na prvních pohled lákavých, ale jakmile obdržíte splátkový kalendář, je i vám jasné, že s vaší mzdou a běžnými výdaji jenom těžko vyjdete. Proto je dobré zohlednit i toto hledisko. I když můžete namítat, že splátky si lze rozložit do delšího období, je třeba k tomu také dodat, že takto zase přeplatíte více peněz, i když měsíční splátky budou nízké.

Jak je to s výhodností?

I tu je dobré při žádosti o úvěr sledovat. Zajímat by vás měla jak hodnota úroku, tak by to mělo být přirozeně také RPSN, na které je dobré se objektivně zaměřit. Jedině tak zjistíte, zda je půjčka pro dlužníky skutečně výhodná. Pamatujte, že pro problémové klienty mají poskytovatelé půjček nachystány jedny z největších úrokových sazeb, které dnes jenom na našem trhu jsou. A na to je dobré myslet. Mnohdy není výjimkou, že půjčenou částku i několikrát přeplatíte. Nehledě na to, že se můžete zadlužit třeba i do konce života.

Pozor na vaši minulost

Při žádosti o půjčku pro dlužníky je dobré zohlednit také vaši minulost. Tedy to, zda vůbec máte šanci peníze získat. Je sice pravdou, že rychlá půjčka bez registru obvykle nebude žádným problémem. A to z toho důvodu, že při žádosti o ní není nutné dokládat ani příjem, ani není nahlíženo do registrů. Na druhou stranu je dobré počítat také s tím, že dostupné částky mohou být nižší. Jenom v řádech tisíců. Pokud budete chtít získat více peněz, jako třeba desetitisíce, nebo statisíce korun, může to být spojeno s několika povinnostmi. A sem se řadí:

  •          Ručitel
  •          Zástava nemovitosti
  •          Zástava movitého majetku

Pochybným nabídkám se vyhněte úplně

Výše jsme zmapovali možnosti, které souvisí především s klasickou nabídkou současných nebankovních společností. Na co bychom dále neměli zapomínat, to je také informace o tom, že na trhu s půjčkami najdeme i různé pochybné poskytovatele. Nejčastěji podvodné firmy, stejně jako lichváře. Zde by mělo být naším cílem hlavně to, abychom se podobným nabídkám vyhnuli obloukem. Takové nejenom že mohou být celkem nestandardní, ale mohou nás zadlužit nejenom na několik let, ale i do konce života. A jak je poznáme? Obvykle podle absence různých kontaktů, podle velmi vysokých částek, stejně jako podle toho, že nabídka peněz je až moc lákavá, s ohledem na to, že jsme v segmentu problémových klientů – tedy dlužníků.

You may also like...