Půjčky bez potvrzování příjmu

Půjčky bez potvrzení příjmu mohou být řešením ipro vás

PublicDomainPictures / Pixabay

Na finančním trhu existuje velké množství možností a často zde hledají půjčku i lidé, kteří mají horší vstupní podmínky. A právě těm je určena půjčka bez potvrzení příjmu. Jedná se často o žadatele, kteří nemají stálý příjem či nechtějí dokladovat svou mzdu v bance. Obvykle jde i o ženy na mateřské dovolené či nezaměstnané klienty.

Půjčky bez potvrzování příjmu jsou velmi oblíbeným produktem, který má značné výhody, avšak na druhé straně stojí i jejich vysoká cena, tedy úrok, který musí pokrýt rizikovost žadatelů.

Půjčování bez potvrzení příjmů je lákavé

Při sjednávání půjčky bez potvrzování příjmu neprocházíte složitým procesem papírování, žádné dokladovaní předešlých měsíců mzdy a podobně. Instituce, která peníze poskytuje vyžaduje často pouze jméno a dva doklady totožnosti na ověření identity. Administrativně tak tato půjčka je velmi snadná a rychlá.

Často instituce garantují, že za jeden den od podání žádosti celou půjčku vyhodnotí a rozhodnou o poskytnutí peněz. Vše tak probíhá velmi plynule a peníze jsou připisovány na účet žadatele prakticky okamžitě po schválení žádosti. Tato rychlost však logicky něco stojí.

Daní za takto jednoduchou půjčku jsou vyšší úroky než je obvykle u stejných půjčky například z bankovního sektoru. Avšak právě z důvodu nedokladování příjmů a celkové bonity je i tak půjčka bez potvrzení příjmu velmi lákavá.

Pro koho jsou určeny půjčky bez potvrzení příjmu

Jak již bylo řečeno, půjčku bez potvrzení příjmu používají lidé, kteří se ocitli ve velmi složité životní situaci. Často třeba hledají či právě nalezli nové zaměstnání, avšak doložit několik měsíců příjmů zkrátka nemohou. Inspiraci na půjčku můžete najít třeba na i Facebooku.

Víte, že … o tyto půjčky mají často zájem i důchodci a ženy na mateřské dovolené, kteří často mají další přivýdělek, nebo je jim ochotný nějaký rodinný příslušník s danou půjčkou pomoci a přispívat na splácení.

Zajištění půjčky je velmi individualistické. U nižších částek není prakticky nutné nic. Vše je již kryto vysokým úrokem a smluvním vztahem, jež je prakticky ihned při neplacení půjčky exekučně vymahatelný. Samozřejmě u částek vyšších, kde by mohl být problém peníze vymoci exekuční cestou již vyvstává nutnost půjčku určitým způsobem zajistit. Nejčastěji jde o ručení třetí osobou nebo movitým či nemovitým majetkem v závislosti na velikosti půjčené částky.

POZOR: Tento druh půjček je poskytován nebankovním sektorem. Takže se jedná o instituce, které nejsou dozorovány Českou národní bankou.

Proto je velmi důležité hledat kvalitní a věrohodnou instituci a snažit se vyhnout nesolidním a podvodným firmám, které se však také často na nebankovním trhu pohybují. Ti často chtějí klienta nalákat na potenciálně výhodné podmínky, které se záhy změní v nesolidní a velmi nevýhodné pro klienta.

You may also like...