Proč se účastnit konferencí? Získáte více, než si myslíte

Žijeme v době, kdy jsou informace veřejně přístupné na internetu. A většinou se na něm objeví velmi rychle, tak proč marnit drahocenný čas a peníze něčím, jako jsou konference? Vážně mají přínos i dnes, anebo jde o přežitek? My vás přesvědčíme o tom, že návštěva zajímavé akce má nesporný přínos navzdory tomu, že si vše můžete „vygooglovat“.

Získáte zpět někdejší drive

Schází vám tah na branku? Motivace? Toho všeho se vám na konferenci dostane víc než dost. Setkání s podobně smýšlejícími lidmi je velmi inspirativní a dodá vám chuť na nové projekty. Do práce se vrátíte s „nabroušenou pilou“.

Poznáte experty osobně

Vyměňovat si s někým e-maily či s dotyčným komunikovat přes sociální sítě není ani zdaleka tak přínosné jako osobní setkání. Na konferenci potkáte lidi, o kterých jste si četli a dostanete příležitost potřást si s nimi rukou. S trochou štěstí se najde i trocha času na pár otázek.

Odpočinek je důležitý

Přiznejte si to – jak je to již dlouho, co jste si naposledy odpočinuli od práce? Pokud to dost dobře neumíte, protože jste tělem i duší workholici, pak máte další důvod, proč pravidelně obrážet konference. Spojíte užitečné s příjemným – luxusní konferenční prostory v Praze obvykle nabízí i doprovodné služby, jako jsou masáže apod. Zarelaxujete si a přijdete na jiné myšlenky!

Akvizice nových klientů

Kde jinde najdete tolik potenciálních zákazníků jak na konferenci? Dostanete jedinečnou příležitost k tomu, abyste zapůsobili na nové klienty a projednali s nimi případnou spolupráci. A samozřejmě nejde jen o ně, na konferenci se můžete zrovna tak seznámit s budoucím obchodním partnerem. Anebo to udělá vaše konkurence, která se eventů účastní s železnou pravidelností.

Exkluzivní informace

V úvodu jsme zmínili, že na internetu lze najít všechny podstatné informace. To jistě ano, ale něco si odborníci přeci jen nechávají pro sebe. A je velmi pravděpodobné, že se svými vychytávkami či novinkami pochlubí právě na konferenci.


Možná, že v budoucnu uspořádáte konferenci i vy. Pak nezapomeňte, že klíčové jsou tyto dva kritéria: informační přínos a kvalita prostředí. Pronájem sálu pro konferenci tak rozhodně nepodceňujte a dopřejte účastníkům vysoký standard.

You may also like...