Výhody a nevýhody krátkodobé půjčky do 5000

Omega půjčka
Půjčka do 5000 Kč

V posledních měsících stoupá obliba krátkodobých půjček do 5000 Kč. Jde o půjčky, které se na trhu objevily společně s nebankovními společnostmi, které je poskytují. Jsou označovány za rychlé půjčky, které mohou být řešením nenadálých výdajů spojených například s opravou auta, nákupem dárků, opravou elektrických spotřebičů či dojitím financí před výplatou.

Krátkodobé půjčky do 5000 Kč však mohou být spojeny i s mnohými nevýhodami, které vyvažují dostupnost a rychlost sjednání, a mnohá rizika spojená s vysokými sankcemi za nesplácení půjčky.

V tomto článku se na krátkodobé půjčky do 5 000 Kč podíváme blížeji. Zaměříme se na jejich specifika, výhody i možné nevýhody.

Specifika krátkodobé půjčky do 5000

Krátkodobé půjčky jsou poskytovány nebankovními společnostmi. Půjčky jsou poskytovány bez zbytečných průtahů. Nebankovní společnosti totiž nepožadují doložení příjmů a často ani nenahlížejí do registru dlužníků. Tím odpadá zdlouhavá administrativa i znemožnění poskytování půjčky méně bonitním klientům. Tím chceme říci, že díky neprověřování žadatele je krátkodobá půjčka do 5 000 snadno dostupná a je tedy vhodná pro široký okruh osob, například studenty, maminky na mateřské či rodičovské dovolené, nezaměstnané nebo seniory.

O tento typ půjčky jde většinou zažádat online prostřednictvím online formuláře umístěného na internetových stránkách poskytovatele. Taktéž se často setkáte s možností sjednat si půjčku prostřednictvím SMS. Samozřejmě si ve většině případů můžete půjčku sjednat osobně na pobočce poskytovatele.

  • Půjčovaná částka: menší finanční obnos kolem 5 000 Kč (U nebankovních půjček všeobecně se samozřejmě můžete setkat i s vyššími částkami, u kterých je však často vyžadována možnost ručení či jiného zajištění.)
  • Kratší doba splatnosti: většinou kolem 30 dní

Výhody krátkodobé půjčky do 5000

Krátkodobé půjčky do 5000 jsou spojené s mnohými výhodami, mezi které patří:

  • Rychlost (peníze získáme do několika minut od zaslání žádosti o půjčku),
  • Dostupnost (minimálními požadavky kladené na žadatele o půjčku zajišťují možnost půjčit co nejširšímu okruhu žadatelů),
  • Možnost online žádosti z pohodlí domova,
  • Bez účelu půjčky

Často bývá první nebankovní půjčka do 5000 poskytována zdarma, tedy bez úroků a poplatků. Mezi další výhody patří i možnost předčasně splatit půjčku bez dalších poplatků. Taktéž mají klienti většinou možnost splatnost prodloužit.

Nevýhody krátkodobých půjček do 5000

Mezi podstatné nevýhody půjčky do 5000 patří vyšší úroky než úroky, se kterými se setkáte u bankovních společností. Další nevýhodou jsou vysoké sankce za nesplácení půjčky.

Které společnosti krátkodobou půjčku do 5 000 Kč poskytují?

Mezi společnosti, které krátkodobé půjčky poskytují, patří Zaplo půjčka (první půjčka do 5000), Ferratum půjčka (první půjčka do 3 000), Kredito24 půjčka (první půjčka do 5000 Kč) či Perfect Money půjčka.
Krátkodobé půjčky jsou řešením náhle vzniklých finančních krizí, které potřebujete rychle vyřešit půjčkou, jejíž splácení vás zatíží na krátkou dobu.

You may also like...