I nebankovní půjčky mohou být rizikové

Nebankovní půjčky Praha - na co si dát pozor
uveX / Pixabay

Praha je jedním z měst, kde můžeme vcelku jednoduše a rychle získat férovou půjčku. Je zde řada nebankovních společností, které jsou spojeny s historií, férovým přístupem, stejně jako jsou spojeny se zajímavou nabídkou. Bohužel musíme říci, že existují i takové nebankovní půjčky Praha, na které bychom si měli dát pozor. Podívejme se na to, jak mohou vypadat.

Pozor na lichváře

Konkrétním problémem pro mnoho lidí mohou být rozhodně lichváři. Ti dnes nemají nijak zvlášť dobrou pověst. Z jakého důvodu? Jedná se o poskytovatele půjček, kteří sice dokážou nabídnout peníze téměř každému, ale za poměrně špatných podmínek. S nimi je spjato to, že je na danou půjčku využit velmi vysoký úrok. I když je tedy lichva oficiálně zakázaná a zákonem postihovaná, je řada takových poskytovatelů půjček najde. Logicky necílí na bonitní klienty, ale na klienty, kteří hledají co nejjednodušší možnost získání daných peněz.

Konkrétně si lichvu můžeme představit třeba takto: „Lichva neboli úžera je obecně závazek nepřiměřený k zisku závazkem získanému. Nejčastějším příkladem jsou půjčky s velkými nebo dokonce obrovskými úroky, třeba i 100 % za každý den.“ Tím ale charakteristika končit nemusí, jelikož nic neobvyklého není ani poměrně tvrdé vymáhání peněz.

Nebankovní půjčky Praha mohou být spojeny s falešnými firmami

Co může být dalším rizikem, na které je dobré se zaměřit? Jsou to rozhodně falešné firmy, které v tomto segmentu poskytují své služby. I zde můžeme být konkrétní a tak můžeme říci to, že i na ně je třeba dát si pozor. Obecně jsou tyto firmy spojené hlavně s tím, že vyžadují poplatky. A to samozřejmě předem, ještě před tím, než konkrétní peníze dostaneme. Velmi často vypadá vše tak, že peníze ani nedostaneme. Je to dáno tím, že se od nás vysoké poplatky vyberou a daná firma následně přestane komunikovat. Jelikož byla neexistující, nebo byla napsaná na bílého koně, dojde ve výsledku k tomu, že zpět poplatky nedostaneme a mnohdy neuspějeme třeba ani u soudu.

Pozor na nepoctivé jednotlivce

Ne vždy musí být nebankovní půjčky Praha spojené pouze se společnostmi nebo lichváři. Mohou to být také jednotlivci, kteří se snaží nalákat řadu klientů na výhodné půjčky. Velmi často jsou jejich inzeráty spojené hlavně s:

  • Velkým rozpětím částek
  • Jednoduchým získáním pro každého
  • Nízkým úrokem

Realita ale může být zcela jiná. Pokud se totiž podíváme na výslednou smlouvu, můžeme zjistit třeba to, že si půjčujeme zcela jinou částku, je nám poskytnuta na jiný úrok a podmínky také nejsou takové, o kterých se mluvilo. Souvisí s tím třeba i výše splátek, nebo jakékoliv případné sankce. I to jsou důvody, proč si při výběr půjčky dát skutečný pozor. Pokud se totiž rozhodnete vhodné nebankovní půjčky Praha najít, je ideální cestou to, pokud vsadíte na ověřenou společnost. Třeba takovou, se kterou mají zkušenosti lidé z vašeho okolí, nebo takovou, na kterou nejdete na internetu pozitivní reference.

You may also like...