Už i banky nabízí mikropůjčky, konkurence jim šlape na paty

Mikropůjčka, neboli půjčka v řádu několika málo tisícikorun, je hlavní doménou zejména nebankovních společností. Půjčka je poskytnuta na období do 30 – 60 dnů, obvykle se u ní neuvádí úrok, ani RPSN, pouze částka, kterou je nutno vrátit. Tyto malé krátkodobé půjčky mají lidem pomoci k překlenutí té nejhorší finanční krize. Jsou to klasické půjčky do výplaty, rychlé půjčky, půjčky 24 hodin denně, atd. Jejich hlavní výhoda spočívá zejména v tom, že jsou snadno dostupné a klienti je mají kdykoli po ruce. Naopak půjčka od banky je vždy dlouhodobou záležitostí a navíc žádná banka není ochotna řešit jen nějaké drobné. Když už půjčka, tak alespoň pořádná suma i s úroky. Jenomže banky pocítili v tomto směru odliv zákazníků, kteří nemají o vysoké půjčky až tak velký zájem. Nezbývá jim tedy nic jiného, než se přizpůsobit nové cílové skupině, skládající se ze zákazníků, pro které je snadno dostupná online půjčka v řádu tisícikoruny na prvním místě. Banky tedy postupně mění taktiku a snaží se na trhu zaujmout novými finančními produkty. Podaří se jim to? Dají lidé přednost ověřené zavedené nebankovní společnosti a nebo pro ně bude banka zárukou kvalitní mikropůjčky? To vše ukáže až čas.

Mikropůjčka zachrání každý finanční problém

Mikropůjčka patří mezi nejoblíbenější půjčky a jejich služeb využívá stále více lidí. Vše vyřídíte v pohodlí svého domova, nemusíte nikam na pobočku, zpravidla nejsou požadovány ani žádné doklady a peníze jsou odeslány okamžitě po schválení žádosti na bankovní účet. Existuje tedy nějaký důvod proč si tuto půjčku nevyřídit? Neexistuje, půjčka má jen samé výhody. Samozřejmě, že o půjčku vždy požádáte u certifikované nebankovní společnosti, kde máte jistotu, že vše proběhne férově a bez nejmenších problémů. Znáte prvořadého favorita mezi mikropůjčkami? Je to Japonská půjčka, která je určena každému, kdo chce využít neúčelové a rychlé půjčky k pokrytí veškerých pravidelných výdajů rodinného rozpočtu. Půjčku celou kompletně vyřídíte online, do minuty je schválena a peníze jsou odeslány na bankovní účet. Nemusíte dokládat žádná potvrzení jako v bance, ani mít ručitele. Jestliže půjčku splatítedo 14 dnů je úplně zdarma, bez poplatku. Při sjednání delší doby splatnosti zaplatíte za každou půjčenou tisícovku jen 33 Kč. A to se vám tedy skutečně vyplatí! Právě proto je Japonská půjčka doporučována i řadou finančních expertů a v mnoha testech obstála vždy na prvním místě.

Mikropůjčka od banky?

Je to sice nezvyklé, ale je potřeba snahu bank ocenit a dát jejich novým produktům šanci na úspěch. Banky pochopili, že jejich klienti nejsou ochotni o každou službu žádat osobně na pobočce a tudíž je pro ně daleko pohodlnější řešit vše online způsobem.  A pokud k tomu stačí jen mobilní telefon s připojením na internet, je vyhráno. O první novinku se pokouší Ferratum Bank, která poskytuje online půjčky bez dokládání příjmů a jediný požadovaný doklad je naskenovaný občanský průkaz. S bankou komunikujete online, žádosti o půjčku zpracovává po dobu 24 hodin a vyrozumění o schválení půjčky obdržíte SMS zprávou. Pod názvem Ferratum Micro nabízí banka mikropůjčku, což v praxi znamená, že půjčenou částku musíte vrátit do 30 dni jinak vám začnou nabíhat úroky z prodlení. Půjčit si můžete v rozpětí od 5 000 – 10 000 Kč libovolnou částku, ale ta musí být zaokrouhlena na celé stokoruny. Konkrétní výši výsledné částky včetně úroků a poplatků si můžete spočítat v kalkulačce na webovém portálu banky. Dobu splatnosti si lze za poplatek prodloužit. Banka ani nenahlíží do registru dlužníků a půjčí vám i v případě, že máte záznam v trestním rejstříku. Do budoucna se Ferratum Bank chce zaměřit i na služby poskytované na platformě pro mobilní telefony, věřme tedy, že se jí to podaří.

Mikropůjčky jsou efektivním řešením pro všechny nenadálé finanční problémy, kdy je naprosto zbytečné se kvůli pár tisícovkám vázat dlouhodobou smlouvou a zatěžovat tak neúměrně rodinný rozpočet.

You may also like...