Proč mít bankovní účet bez poplatků

Kde založit bankovní účet bez poplatků
geralt / Pixabay

Pokud dnes vybíráme tu správnou banku, hledíme třeba na její historii, na její zázemí, stejně jako třeba i na její dostupnost. Důležité je ale hledět i na řadu dalších věcí. A mezi jednu z nich patří i možnost mít bankovní účet bez poplatků. Ačkoliv dnes se to může zdát jako samozřejmost, stále je na trhu řada bankovních domů, kde musíme za vlastnictví účtu samozřejmě platit. A tomu bychom se měli vyhnout. Pojďme se tedy podívat na hlavní výhody, které v sobě skrývá možnost mít bankovní účet právě zcela zdarma.

Bankovní účet bez poplatků nám neúčtuje poplatky za vedení

Hlavním pozitivem je určitě to, že nám nejsou účtovány poplatky za vedení našeho bankovního účtu. To pro nás znamená často i nemalou úsporu. Jsou totiž banky, u kterých může dojít i k tomu, že poplatky které účtují, jdou až do tisíců korun ročně. A právě díky této možnosti se jim můžeme snadno vyhnout. To znamená, že nám peníze zůstávají v našem majetku a můžeme je utratit třeba za něco zajímavějšího a jiného. I proto je dobré bankovní účet bez poplatků vyhledat.

Neplatíte ani za platby

Každý účet, u kterého nejsou účtovány poplatky, přichází také s těmi pozitivy, že neplatíme za jednotlivé platby. Nejčastěji se samozřejmě jedná o platby tuzemské, ale třeba Fio banka nabídne bezplatně i platby zahraniční – tedy se Slovenskem. Více o tom píše samotná banka na svém webu: „Podnikáte na Slovensku nebo jako student dostáváte občas kapesné bezhotovostním převodem z některé slovenské banky? Fio banka umožňuje přijímat i odesílat platby v měně EUR jednoduše, rychle a navíc zcela bez poplatků!“

Samozřejmě položky nám nejsou účtovány jak u plateb, které pošleme, tak ani u těch, které přijmeme. I to je dnes standardem v segmentu, který účty zdarma nabízí. Na druhou stranu jsou i banky, které něco z toho zpoplatněno mají. Je tak třeba si vše ověřit hlavně v jejich ceníku.

Karta je samozřejmostí

I když budete mít bankovní účet zdarma, nemusíte se bát toho, že byste byli o cokoliv ochuzeni. Pokud je něco, co dnes bankovní účet bez poplatků nabídne jako naprostou samozřejmost, je to zcela logicky i platební karta. A ta je dnes už bezkontaktní. S ní poté souvisí nejenom možnost platit u obchodníků, ale i na internetu. Samozřejmě používat ji lze také na naprosto běžné věci, mezi které spadá také možnost toho, že budete vybírat z bankomatů. Většina bank, které neúčtují poplatky za účet, nabídne i několik bezplatných výběrů.

Ne vždy je zdarma vše

Ačkoliv pozitiva jsou jasné, musíme upozornit i na několik postupů, které se mohou v rámci segmentu objevit. Souvisí s tím, že ne vždy je účet opravdu bezplatný. Pokud máme být konkrétní, může dojít třeba k tomu, že musíme dodržovat:

  • Minimální zůstatek na účtu
  • Minimální obraty
  • Určitý příjem peněz z dané období

You may also like...