Existuje dostupná okamžitá půjčka pro každého?

Okamžitá půjčka přes SMS
niekverlaan / Pixabay

Potřebujete si rychle půjčit? V tom případě je pro vás řešením okamžitá půjčka, která patří mezi nejdostupnější typy půjček. Je vhodná prakticky pro každého, kdo si potřebuje rychle a bez zbytečných papírování půjčit. Kde a kdo poskytuje okamžitou půjčku a za jakých podmínek? Získat dnes půjčku z pohodlí domova není nic neobvyklého. O to více je tato představa lákavá, pokud z domu můžeme získat půjčku prakticky okamžitě.

Okamžitá půjčka z pohodlí domova

Právě okamžitá půjčka (jak vypadají okamžité půjčky), kterou můžete získat i prostřednictvím internetu nebo přes SMS, tyto atributy splňuje. Právě samotná nízká míra byrokracie, která vám zaručuje, že vám k žádosti o půjčku postačí většinou jen vaše osobní doklady, je jednou z výhod této půjčky.

Okamžitá půjčka z pohodlí domova je obecně dostupná především v nebankovních subjektech, které poskytují expresní typy úvěrů až do výše několika stovek eur. Samotnou žádost v těchto případech vyplníte pomocí formuláře na webu, kde jednoduše a rychle vyplníte několik polí. Po jejich vyplnění žádost jednoduše odešlete a do pár minut nebo hodin by vám měla přijít odpověď ze strany společnosti. Ta bývá většinou kladná, a tak klientovi naběhnou finanční prostředky na jeho účet již do několika minut, maximálně dvou dnů.

Kdo poskytuje okamžitou půjčku a za jakých podmínek?

Z nebankovních subjektů tento typ půjčky poskytují například společnosti jako Ferratum, Cetelem, Půjčkomat nebo Profi Credit. Ty poskytují tyto půjčky ve formě tzv. online úvěru s kratší lhůtou splatnosti, která se však diametrálně liší v závislosti od společnosti. Konkrétně například společnost Pôžičkomat poskytuje okamžitou půjčku s lhůtou splatnosti maximálně 31 dnů, zatímco společnost Cetelem se splatností maximálně 48 měsíců.

Je však třeba připomenout i to, že každá společnost vyžaduje od klientů jiné množství osobních informací a dokladů k žádosti o půjčce, což následně ovlivňuje i lhůtu splatnosti.

V případě, že chcete získat, co nejvýhodnější půjčku, určitě nedbejte pouze na výši úroků, ale především na výšku RPSN. Ta totiž zahrnuje i různé poplatky, které souvisejí s poskytnutím půjčky. Samotná výše RPSN je v případě okamžité půjčky pochopitelně vyšší, což samozřejmě souvisí s výší úroku.

Výhody okamžité půjčky

  • Dobrá dostupnost
  • Rychlá a jednoduchá žádost
  • Prostředky získáte po schválení žádosti v co nejkratším termínu

Nevýhody okamžité půjčky

  • Vyšší úroková sazba a RPSN
  • Kratší lhůta splatnosti
  • Vyšší penále za prodlení splátek

You may also like...