Hledáte peníze pro důchodce? Poradíme, kde je získat

Peníze pro důchodce
tpsdave / Pixabay

Důchodci jsou dnes skupinou lidí, kteří se už nemohou počítat do řad ekonomicky aktivního obyvatelstva. A to ať už máme na mysli důchodce starobní, popřípadě máme na mysli důchodce invalidní. V obou případech však není nic neobvyklého, že i tito lidé hledají peníze pro důchodce. A to samozřejmě formou půjčky. Pokud jste na tom stejně a také hledáte dostupné možnosti, pojďme se společně podívat, kde takové půjčky najít a jakou mají charakteristiku.

Hledáte nejdostupnější peníze pro důchodce?

Pokud hledáte rychlost a jednoduchost, určitě zkuste segment mikropůjček. Zde dominují společnosti, jako Ferratum, Zaplo, FastFin či CreditON. Průběh získání je u většiny z nich stejný. Jediné, co stačí, je podat si online nebo SMS žádost a následně počkat několik minut na vyřízení. A to vše z pohodlí domova, bez dokládání informací o výši důchodu, stejně jako bez složitého papírování. Pro starší lidi je to určitě výhoda, jelikož nemusejí nikam chodit.

+ pozitivem je i široká škála částek, které jsou v rozmezí 500 až 20 000 Kč a tak si rozhodně vybere téměř každý.

Získat lze i klasickou půjčku

Ani standardní nebankovní segment nemusí být zapovězen, jelikož peníze pro důchodce může také nabídnout. A to z toho důvodu, že výše důchodu může být alternativou ke klasickému příjmu ze zaměstnání. Pokud tedy budeme konkrétní, tak můžeme jako důchodci získat třeba i několik desítek tisíc na dobu několika let. Pokud navíc spadáme do segmentu pracujících důchodců, máme příjem ještě o něco vyšší, což je šance získat i větší částky.

Půjčky mohou jít i do milionů

A když o možnostech půjčování mluvíme, nesmíme zapomínat ani na půjčku ručené nemovitostmi. I ty nabídnou peníze pro důchodce, a to v řádech několika milionů korun. Důležité je pouze vlastnit onu nemovitost, a to ať už se jedná o byt, dům, nebo třeba pozemek. A nejznámějším poskytovatelem, který má benevolentní podmínky i výhodné úrokové sazby, je určitě společnost Acema.

Na co si dát pozor?

Výše uvedené možnosti patří mezi klasické a jsou často spojeny se standardní nabídkou půjčky. Ne vždy ale mohou být dané půjčky takto výhodné. Na trhu je totiž řada podvodníků, kteří využívají stáří lidí a tak se samozřejmě snaží je obrat o co nejvíce. Ideálním případem, jak se jim to daří, jsou tyto způsoby:

  • Půjčky od lichvářů
  • Půjčky na směnku
  • Půjčky spojené s poplatky

Proto důrazně doporučujeme, aby každý důchodce, co si chce vzít půjčku, probral svou situaci s někým mladším, nebo i v různých klientských centrech. Ostatně více vám o nich může říci tato citace: „Komunitní centra poskytují jak registrované služby, tak volnočasové aktivity v rámci místních komunit a jsou úzce navázána na místní sbory Armády spásy.“ Stejně tak ale není problém navštívit v případě potřeby také konkrétní finanční poradnu s podobnou nabídkou služeb.

You may also like...