Dokážete se zorientovat ve světě nebankovních půjček? Poradíme vám, jak na to!

Alexas_Fotos / Pixabay

Svět nebankovních půjček je poměrně komplikovaný a pro nezkušené začátečníky může přichystat spoustu nástrah a nemilých překvapení. Pokud se po nějaké půjčce poohlížíte, nepřestávejte číst následující řádky, prozradíme vám, jak na to, abyste nenaletěli podvodníkům, a získali tolik očekávanou finanční injekci.

Dvakrát měř, jednou řež

V první řadě je důležité, zhodnotit aktuální stav svých finančních prostředků a tomu následně přizpůsobit půjčku. Pokud vám chybí nějaká ta tisícovka do výplaty, je zbytečné, aby vás zajímala online rychlá půjčka od 5000 do 15000 Kč. V takovém případě dost dobře poslouží půjčky do výplaty, díky nimž můžete uhradit nečekaný výdaj a přečkat nepříznivé období do další výplaty.

Porovnávejte a nesedněte na lep marketérům

Neberte za vděk hned první půjčkou, která se vám dostane do záběru. Raději jednotlivé podmínky a možnosti půjček porovnejte u různých nebankovních společností a až poté si vyberte tu, která bude nejvíce vyhovovat vašim potřebám a požadavkům.

Opravdu vám půjčí?

Existují nebankovní půjčky, kde opravdu půjčí? Samozřejmě, že ano! Je ovšem zase potřeba hledat a pátrat po podmínkách sjednání půjčky. Pokud víte, že společnost požaduje ručitele či zástavu a vy ji nemůžete poskytnout, je lepší ušetřit si zklamání a poohlédnout se někde jinde.

Zjistěte si reference

Ještě před tím, než některou z nebankovních společností oslovíte, zapátrejte v internetových fórech a diskuzích, popřípadě se zeptejte známých a přátel. Jaké jsou ohlasy na danou společnost? Jak spokojení jsou její bývalí klienti? I to vám může mnohé napovědět.

Počítejte s vyššími úroky

Nebankovní půjčky jsou obvykle zatíženy vyšším úrokem, než půjčky u bankovních institucí. Nejdražší jsou pochopitelně nebankovní půjčky bez registru a půjčky, u nichž nemusíte prokazovat svůj příjem. Společnost, která tyto půjčky nabízí si tak kompenzuje riziko, jež podstupuje. I to byste tedy měli při výběru vhodného půjčkového produktu zohlednit.

You may also like...