Půjčky přes internet

Půjčky přes Internet
geralt / Pixabay

S rozvojem a liberalizací finančního trhu došlo k mnoha změnám. Nejenže na trh vstoupily nebankovní společností, které jsou nyní velmi vyhledávané a které nabízejí možnosti, jež vám banka neposkytne. Vedle vzniku nebankovních společností došlo i k celkové modernizaci. Věřitelské společnosti se nyní snaží půjčky co nejvíce zpřístupnit žadatelům o půjčku. Hlavním aspektem obou těchto změn je poskytování půjček online, tedy prostřednictvím internetu.

V našem článku se nyní společně podíváme, jak půjčky přes internet fungují, jaké jsou jejich výhody či naopak nevýhody a možná rizika. Zodpovíme si otázku podmínek získání tohoto typu půjčky a také si řekneme, jak probíhá proces vyřizování žádosti půjčky přes internet.

Základní specifika půjčky přes internet

S půjčkami přes internet přišly nebankovní společnosti, které díky online půjčování vytvořily zajímavou konkurenci bankovních společností. Online půjčování totiž není spojeno jen s tím, že si půjčku vyřídíte z pohodlí svého domova. Včetně toho totiž je půjčka přes internet i dostupnější, není u ní vyžadováno takové množství administrativy, vyřízení je tedy rychlejší a často ani nedochází k prověřování klientů.

Všechny tyto aspekty půjčky přes internet jsou zcela pochopitelné, neboť ve své podstatě ani není možné prověřovat své klienty online a online vyřizovat vše tak, jako to vyřizují banky osobně.

Výhody půjčky online

Níže uvádíme výhody tohoto typu půjček. Výhody jsou generalizovány. To znamená, že se nemusejí vztahovat na naprosto všechny nabídky půjček přes internet, na které můžete na trhu narazit.

  • Flexibilní výše půjčky: často se pohybují od několika set do několika desítek tisíc (někdy i do několika sta tisíc)
  • Flexibilní doba splatnosti: většinou se pohybují od 7 dní do 30, ale také 100 dní (u vyšších úvěrů až do několika let)
  • Často jsou bez ručitele
  • Většinou bez prověřován registr dlužníků
  • Většinou není vyžadováno doložení příjmu
  • Bez poplatků předem
  • Možnost prodloužení splatnosti
  • Možnost předčasného splacení zdarma

Nevýhody půjčky

  • Většinou vyšší úroky než u bankovní půjčky
  • Často spojeno s nemalými sankcemi za nesplácení

Jak o půjčku zažádat

O půjčku můžete zažádat, na stránce jakékoliv společnosti, která tento typ úvěru poskytuje. Na webových stránkách stačí vyplnit online formulář, kde jste tázání na několik základních otázek. Následně žádost odešlete a zaměstnanec společnosti se vám již ozve sám. Po schválení půjčky vám peníze dorazí na váš bankovní účet.

You may also like...