Úvěr na byt s nízkou úrokovou sazbou

Úvěr na byt
Unsplash / Pixabay

Plánujete si koupit nebo rekonstruovat byt? V tom případě určitě přemýšlíte i nad tím odkud na něj vezmete finanční prostředky. Ty většina lidí pochopitelně hledá především v bankách, které dnes navíc poskytují nejvýhodnější úvěry v historii. Za jakých podmínek můžete získat bankovní úvěr na byt, případně co dělat, když vás v bance odmítnou? Bankovní úvěry na byt jsou v současnosti bezesporu nejžádanější.

Úvěr na byt je nejvýhodnější z banky

Současná nízká úroková sazba ECB a také její monetární politika je hlavním důvodem toho, že úrokové sazby hypoték a úvěrů jsou na rekordních minimech. Z toho těží především klienti, kteří tak mají jedinečnou příležitost získat velmi výhodný úvěr na koupi nebo i rekonstrukci bytu. Vždyť úroková sazba většiny hypoték dnes začíná již od 1,5 – 2% p.a., což je příliš velkým lákadlem i pro lidi, kteří uvažují o koupi nebo rekonstrukci bytu delší dobu.

Úvěr na byt dostanete v každé bance a je jen na vás, zda dáte přednost hypotéčnímu úvěru na byt s nutností ručení nebo běžnému účelovému úvěru na byt, u kterého v případě některých bank není nutné ručit nemovitostí.

K získání úvěru na byt z banky budete potřebovat mimo dokladu o stálém příjmu i čistý registr dlužníků a v případě ručení nemovitostí i znalecký posudek hodnoty nemovitosti, který ovlivní celkovou maximální výši hypotéky.

Úvěr na byt z nebankovních společností jako alternativa k tomu z banky

Klienty, jejichž odmítnou s jejich žádostí o úvěr na byt z bank není málo. Velká část z nich volí jako alternativní řešení úvěr na byt z některé nebankovní společnosti, které v současnosti poskytují mimo běžných spotřebních bezúčelové úvěrů i účelové úvěry na byt, či dokonce i hypoteční úvěry až do 100% výše hodnoty nemovitosti. Jde především o větší nebankovní společnosti, které mají stálejší klientelu.

Výhodou nebankovních úvěrů na byt jsou především méně přísná kritéria ke schválení žádosti, což jistě ocení i lidé, kteří mají například zápis v registru dlužníků. Na druhé straně jsou však nebankovní úvěry na byt z pohledu klienta podstatně méně výhodné, protože kromě vyšší úrokové sazby si mnohé nebankovky vyžadují od klientů i různé poplatky za schválení úvěru.

Výhody úvěru na byt

  • Nižší úroková sazba jako v případě bezúčelové úvěrů
  • V případě ručení nemovitostí je poskytován nejednou až do 100% výše ceny nemovitosti

Nevýhody úvěru na byt

  • K úvěru na koupi bytu budete potřebovat také ručení nemovitostí

You may also like...