Česká spořitelna – Kontokorent

Kontokorent - Česká spořitelna
Kontokorent - Česká spořitelna

Potřebujete stálou finanční rezervu? Hodí se vám jít na svém účtu v bance do mínusu? Jestliže si sjednáte kontokorent, nemusíte hlídat, abyste nespadli do mínusu a neplatili bance sankce. Sankce za nepovolené přečerpání účtu jsou mnohem vyšší než úrok na kontokorentu. S kontokorentem můžete peníze čerpat kdykoliv chcete. Využijete ho zcela běžně – při placení platební kartou v obchodě, anebo výběrem hotovosti z bankomatu nebo na pokladně v pobočce banky.

Peníze kdykoliv na účtu

Česká spořitelna nabízí kontokorent, který se vám snadno stane finanční rezervou v částkách od 5000 Kč do 100 000 Kč. Při splnění daných podmínek banky však lze mít ještě vyšší rezervu a získat kontokorent až 200 000 Kč. Sjednání nebo navýšení kontokorentu se provádí jak na pobočkách České spořitelny, tak v bankomatech a v rámci internetového bankovnictví Servis 24.

Víte, že … na vybrané pobočky se můžete dokonce objednat přes internet na konkrétní hodinu.

Čerpání vašeho kontokorentu

Výši kontokorentu si sami nastavíte podle vašich potřeb a možností. Čerpání peněz může probíhat průběžně. Peníze se dají využívat libovolně, není potřeba dokládat účel použití. Kontokorent není nutné zajišťovat ručiteli nebo zástavou na majetek.

Kromě kontokorentu nabízí Česká spořitelna i půjčky. V tomto článku se dočtete, jak moc jsou výhodné.

Splácení kontokorentu

Na splácení kontokorentu se nijak nespěchá. Není potřeba se starat o pravidelné splácení vyčerpaných peněz z kontokorentu. Čerpané peníze se musí splatit do jednoho roku od prvního čerpání. Vlastně postačí, když se v rámci jednoho roku dostanete na svém účtu do plusu. Kontokorent se automaticky vyrovnává v době, kdy vám chodí peníze na účet, není potřeba si hlídat převedení částky na kontokorent. Úroky se platí jenom z částky, kterou vyčerpáte. Finanční rezerva bude tedy skutečnou rezervou v časech, kdy nevyjdete s platem nebo vás zastihne nečekané vydání.

kontokorent

bykst / Pixabay

You may also like...