Rychlé půjčky přes Internet

Rychlé půjčky přes Internet jsou dostupné během několika minut
byrev / Pixabay

V dnešní technické době si už život bez počítače neumíme představit. Ani finanční trh nemůže být výjimkou a proto jsou služby jako půjčky přes internet zcela běžnou záležitostí. Nicméně jeden z největších fenoménů jsou rychlé půjčky přes internet. Jednoduše si sednete k počítači, vyťukáte základní slova a za pár vteřin máte k dispozici velké množství nabídek poskytovatelů rychlých půjček.

Zorientovat se v jejich nabídce se bude zdát na první pohled možná těžké, ale pokud si dáte záležet, velmi rychle dokážete mezi nimi najít tu pravou pro vás.

Půjčky přes internet nabízejí i banky

Půjčky přes internet nabízejí skutečně všichni poskytovatelé půjček. Banky, svým způsobem i stavební spořitelny, ale hlavně nebankovní poskytovatelé. Rychlé půjčky přes internet se, jak už naznačuje jejich název, zaměřují na druh služby, kde už tak či tak rychlou půjčku přes internet, dokáží poskytovatelé velmi rychle vyhodnotit a dát vám odpověď za pár minut. Probíhá to tak, že po otevření stránky poskytovatele rychlé půjčky si vyplníte dotazník, zadáte do něj všechny potřebné údaje a odešlete.

Následně systém v krátkém čase posoudí Vaši žádost a zpětně Vám odešle odpověď. Pokud jste úspěšná, tak postupujete dále podle pokynů. Někteří poskytovatelé vyžadují vytištění smlouvy, kterou podepíšete a pošlete na jejich adresu. Po zaregistrování Vaší žádosti vám peníze přijdou na účet v co nejkratším čase. Jiné rychlé půjčky přes internet zašli ještě dál a dokáží poslat peníze i po ověření vaší identity jen přes internet.

Víte, že … rychlé půjčky jsou tak skutečně rychlé, protože klient má své peníze k dispozici v co nejkratším možném čase.

Jaká rizika nám mohou potkat?

Rychlé půjčky přes internet však v sobě zahrnují i ​​jistá rizika, které by si měl každý žadatel uvědomit. Přece jen prostředí internetu může být někdy zrádné a své údaje abyste měla poskytovat jen někomu, komu skutečně důvěřujete.

Toto riziko se však dá minimalizovat, pokud si poskytovatele půjčky přes internet dostatečně ověříte. Jedním ze způsobů je i to, že si ověříte, zda tento poskytovatel je zapsán v registru věřitelů Národní banky, který je snadno dostupný každému zájemci na jejích stránkách.

Rychlé půjčky přes internet mají výhodu hlavně v tom, že si ji můžete vybavit z domu, aniž by jste musela udělat i jen jeden krok. Poskytovatelé rychlé půjčky jsou otevřený vašim schopnostem splácet půjčku a dokáží se s vámi dohodnout na takové splátce, která je pro vás přijatelná a dokážete ji pravidelně splácet. Jednoduše řečeno, jakou výši splátky si určíte, takovou budete splácet. Poskytovatelé rychlé půjčky, jako třeba společnost Ferratum, mají na svého klienta často krát menší nároky než banky a proto je mnohem větší pravděpodobnost, že půjčku přes internet i dostanete.

Výše úvěru, jakož i výše splátky, kterou jsou rychlé půjčky přes internet typické se nedá jen tak lehce určit. Každá společnost poskytující rychlé půjčky má své vlastní propočty a proto se při srovnání u jednotlivých poskytovatelů úvěrů mohou lišit. Například Cetelem začíná na 8,39% p.a. a maximální výška nesmí přesáhnout 16,39% Společnosti mají své interní pravidla. No už jen to, že rychlé půjčky přes internet si řešíte přímo vy sama přes připravený formulář a ne přes prostředníka, jehož je třeba zaplatit, vám dává šanci, že cena půjčky bude adekvátní nákladům na její poskytnutí.

Pro poskytovatele rychlých půjček je příznačné vysoké procento schválených žádostí o úvěr. Proto je jen malá šance, že svou půjčku nedostanete. Pokud byste však přece jen v takové situaci ocitla, doporučujeme kontaktovat poskytovatele půjčky přes internet a dohodnout si s ním například menší výšku samotného úvěru, nebo delší dobu splatnosti.

Aktuální nabídka bankovních i nebankovních společností

Aktuálně nabízí spotřební bezúčelové úvěr s úrokem již od 7,5% Sberbank banka. O něco vyšší úrok, od 9,9% mají internetové banky ZUNO i mBank.

Nebankovní půjčky jsou v Homecredit od 14,86% a v Cetelem od 15,09%. Aktuálně mBank nabízí účelové hypotéky již od 2,79%, VÚB je má s úrokem od 2,94% a Sperbank má hypotéku již od 3,19%. I v případě neúčelové hypotéky si můžete půjčit nejvýhodnější v mBank od 3,39%, v ČSOB je to například od 3,55% a v UniCreditBank je úrok od 3,79%.

A ještě poznámka na závěr: podle nejnovější legislativy banky nemohou bezdůvodně účtovat například poplatky za vedení úvěrového účtu ani jiné poplatky, které přímo nesouvisejí se službami pro klienta.

You may also like...