Jak může vypadat půjčka bez příjmu?

Také toužíte po půjčce, ale nepatříte mezi skupinu těch lidí, kteří mohou doložit svůj příjem? Nemusíte zoufat, jelikož existuje půjčka bez příjmu. Tedy úvěrový produkt, u kterého skutečně není nutné dokládat váš příjem. Daná půjčka navíc může mít hned několik různých podob. Podívejte se tedy spolu s námi, jak může konkrétně vypadat a co vám vlastně nabídne.

Začneme v segmentu mikropůjček

Ten rozhodně patří mezi nejdostupnější, jelikož stačí jednoduchá online nebo SMS žádost a peníze mohou být do několika minut vaše. Tato možnost je ideální půjčka bez příjmu, pokud hledáte rychlost a jednoduchost. Nejenom, že není třeba dodávat informace o vaší mzdě. Není nahlíženo ani do registrů, není ověřována vaše bonita a vše je vyřízeno extrémně rychle, bez jakéhokoliv papírování. I to je jedna z hlavních výhod, která je s touto možností spojená.

Negativum však přece jenom existuje. Jde hlavně o nižší částky, které se mohou pohybovat v řádech několika tisíců korun. Druhým negativem je zcela jistě také to, že tato půjčka bez příjmu je spojena s vyšším úrokem. Mnohdy okolo třiceti procent za měsíc.

Půjčka bez příjmu může být dostupná i v rámci klasiky

Podíváme-li se na klasické možnosti půjček, může být půjčka bez příjmu dostupná i zde. Nejenom v bankovním, ale také v nebankovním segmentu. Stačí totiž jediné, a to mít zajímavé obraty na vašem účtu. I pokud se nejedná o prokazatelný příjem od jednoho zaměstnavatele, nemusí to být nutně velký problém. Pokud máte dobrou finanční minulost, lze celkem snadno docílit toho, že je vám úvěr poskytnutý. A částky? Obvykle v řádech desetitisíců a statisíců, s možností využití na cokoliv.

S nemovitostí lze získat i miliony

Poměrně specifická může být půjčka bez příjmu ve chvíli, kdy máte nemovitost. V takovém případě není problém získat třeba i miliony korun. Stačí, abyste danou nemovitostí ručili. Může se jednat třeba o:

  • Byt nebo dům
  • Pozemek jakéhokoliv typu
  • Výrobní nebo rekreační objekt

Suma, kterou můžete získat, se poté odvíjí od hodnoty, kterou daný nemovitost má. Čím je větší, tím pro vás samozřejmě lépe. Výjimkou tak nejsou ani miliony korun. Navíc i zde je k dispozici úvěr jak z bankovního, tak i nebankovního segmentu. V něm se nazývá jako půjčka ručená nemovitostí. Naopak v bankovním segmentu se mnohdy můžete setkat s pojmem americká hypotéka. I ta může být půjčka bez příjmu. A čím je tento úvěrový produkt konkrétně charakteristický? Dobře je popsán na webu ČSOB, která uvádí: „Americká hypotéka je neúčelový úvěr zajištěný zástavním právem k nemovitosti. Získané prostředky je možné použít na cokoliv, například na bydlení, investice do nemovitosti v zahraničí, nákup auta nebo refinancování dříve poskytnutých úvěrů.“ Jak tedy z uvedeného plyne, na co peníze využijete je jenom na vás.

You may also like...